Спецможливості
Новини

Ферма на півдні Австралії вирощує "сонячні помідори" ВІДЕО

11.10.2016
2787
Ферма на півдні Австралії вирощує "сонячні помідори" ВІДЕО фото, ілюстрація
Ферма по выращиванию помидоров на солнечной энергии. Фото: из источника

У Південній Австралії ферма вирощує в пустелі томати, користуючись при цьому сонячною енергією і опріснювачем солоної воду. Проте вчені вважають, що фермер недоцільно використовує настільки корисні технології.

Про це повідомляється на Livejournal

Видання Farmers Weekly повідомило про те, що компанія Sundrop Farms замовила і встановила в пустелі 23 тисячі дзеркал вартістю $ 150 млн, щоб збирати сонячне світло. З сонячного світла виділяється електрика, яка живить дистиляційну систему. Солона вода, яку закачують із затоки Спенсера, розташованого неподалік, опріснюється і використовується для поливу рослин. За один день така система виробляє 1 мільйон літрів чистої води.

В результаті фермери збирають багатий врожай тепличних помідорів: по 8 вантажівок щодня. Коли підприємство запрацює на повну силу, урожай повинен досягти 15 000 тонн на рік.

Однак деякі вчені скептично розцінюють такі видатні результати. Вони не бачать сенсу у такому використанні сонячної енергії. Пол Крістіансен з Університету Нової Англії сказав, що це те ж саме, що тиснути часник кувалдою. Також він додав, що Австралія не потребує томатів.

MIT Technology Review розуміє його точку зору. Технології опріснення розвиваються в багатьох регіонах світу, але метод зворотного осмосу, який застосовується найчастіше, вимагає багато грошей і енергії. Тому він раціональний саме там, де дійсно мало прісної води.

Ситуація може змінитися, якщо з'являться дешевші і надійніші технології, а в результаті кліматичних змін скоротиться обсяг чистої води. Однак навіть в бідних регіонах навряд чи можна буде застосувати такі технології, оскільки рослини не зможуть пережити такого температурного режиму. Проблеми могли б вирішити генетично модифіковані культури, здатні вижити в пустелі.

Кожен десятий житель планети не має регулярного доступу до чистої води. Інженери по всьому світі намагаються вирішити цю проблему і винаходять пристрої і технології для того, щоб зробити процес очищення води більш швидким і дешевим. Наприклад, отримувати воду з туману.

Компания Sundrop Farms выращивает помидоры, используя энергию солнца и дистиллированную воду. В результате на ферме собирают до 8 грузовиков урожая.
Ключові слова: помідори, томат

Інтерв'ю
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і

1
0