Спецможливості
Новини

Експорт ячменю з України мінімальний за п'ять сезонів

16.01.2019
841
Експорт ячменю з України мінімальний за п'ять сезонів фото, ілюстрація

За підсумками першої половини 2018/19 МР Україна експортувала 3,13 млн т ячменю, що на 18% менше, ніж було в той же період минулого сезону і є мінімальним показником за останні п'ять років. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

На тлі скорочення врожаю ячменю в країні до мінімального рівня за шість років, УкрАгроКонсалт прогнозує зниження експорту в 2018/19 сезоні на 14-15%.

Основним ринком збуту українського ячменю залишається Саудівська Аравія. Незважаючи на загальне зниження експорту, поставки в цю країну в звітний період збільшилися на 28% у порівнянні з аналогічним періодом минулого сезону.

Експорт до Японії вдалося наростити до 120 тис. Тонн в порівнянні з 34 тис. тонн за весь 2017/18 сезон. Китай, хоч і залишається серед основних покупців українського ячменю, але експорт в цю країну скоротився в поточному сезоні майже вдвічі - до 380 тис. тонн проти 789 тис. тонн в 2017/18 МР.

За оцінками УкрАгроКонсалт, експортний потенціал українського ячменю вже реалізований на 85%, зібрати партію навіть Handysize стає все складніше. Ціни на ячмінь залишаються високими, як всередині країни, так і на експортному ринку, продовжуючи конкурувати за ціною з продовольчою пшеницею.

Детальна інформація по експорту зернових культур і продуктів їх переробки, балансам попиту і пропозиції, ціновим тенденціям, станом посівів та хід збиральної/посівної кампанії в Україні, а також щодо тенденцій на світовому ринку зернових і олійних культур доступна передплатникам щотижневого видання «Тиждень агробізнесу» від УкрАгроКонсалт.

Ключові слова: експорт, ячмінь, Уквраїна

Інтерв'ю
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0