Спецвозможности
Новости

Експорт соняшнику з України б’є рекорди

24.06.2022
318
Експорт соняшнику з України б’є рекорди фото, иллюстрация

Згідно з оперативними даними, обсяг експорту соняшнику з України в травні сягнув багаторічного місячного максимуму, склавши 352 тис. тонн, що втричі більше показника квітня і на 89 % перевищує експорт олії у звітному місяці.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Суттєве навантаження на логістику та багатотижневі черги на західних переходах значно збільшують термін доставки сировини до кінцевих покупців та трохи стримують темпи відвантаження соняшнику з країни. Але, незважаючи на логістичні складнощі, в червні темпи експорту поки що тільки ростуть і за підсумками майже 3 тижнів уже склали близько 365 тис. тонн.

Усього з початку поточного сезону (1 вересня-20 червня) з України було експортовано майже 895 тис. тонн олійної, що в 5 разів перевищує показник за 10 місяців 2020/21 МР та стало рекордом для галузі за більш ніж 20 років.

Варто зазначити, що наближення нового врожаю ріпаку в Європі та Україні поки що тисне лише на вартість українського соняшнику, а можливе зниження саме обсягів експорту, ймовірно, можемо спостерігати не раніше липня.

Враховуючи поточні реалії, аналітики ІА «АПК-Інформ» підвищили прогноз експорту українського соняшнику у 2021/22 МР до 1,3 млн тонн, що в 7 разів перевищить показник попереднього сезону та може стати історичним максимумом для країни.

«Однак в міру збільшення навантаження на логістику через відвантаження з України зернових та ріпаку нового врожаю подальші коригування прогнозу не виключаються», — зазначають експерти.

Ключевые слова: експорт соняшнику

Интервью
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агритема" своими биорешениями кардинально меняет подход к земледелию. О биоинновациях, которые более 10 лет компания предоставляет аграриям, рассказывает основательница — Наталья Гордейчук.
Совсем недавно у Украинской зерновой ассоциации появился новый руководитель - Николай Горбачов. Мы поговорили с ним о проблемах, которые волнуют УЗА, прогнозах на нынешний сезон и личном видении

1
0