Спецможливості
Новини

Експорт соєвої олії з України за підсумками 2017/2018 МР досягне рекордного рівня

10.05.2018
1630
Експорт соєвої олії з України за підсумками 2017/2018 МР досягне рекордного рівня фото, ілюстрація

У березні 2018 року експорт соєвої олії з України залишився на рівні попереднього місяця - 19,6 тис. т, пише propozitsiya.com з посиланням на fi.новості. Однак експорт знизився на 17,3% порівняно з березнем 2017 року. Тоді експортні відвантаження досягли максимальних для України обсягів - 23,7 тис. т. З початку 2017/2018 сезону (вересень-березень) експорт продукту переробки сої вийшов на рекордний рівень і становив 104,2 тис. т, випередивши  торішній показник на 3,3% (100,9 тис. т).

За очікуваннями УкрАгроКонсалт, експорт соєвої олії за підсумками 2017/2018 МР досягне рекордного рівня в 160 тис. т. Головними імпортерами української соєвої олії в цьому сезоні залишаються країни ЄС (42% всього експорту), Китай (23%) та Індія (11%). Список імпортерів поповнили такі країни, як Кувейт, Віргінські острови, Сінгапур, в березні до них приєдналися Данія і Республіка Корея.

При цьому імпорт сої в Китаї в квітні-2018 скоротився порівняно з попереднім роком на 13,7% і становить 6,9 млн. т. Скорочення закупівель бобів зумовлено витримками, пов'язаними з митною перевіркою вантажів у портах.

Відзначимо, що експерти прогнозували зростання імпорту сої в Китаї в квітні поточного року до 8,5 млн. т. Однак через жорсткість вимог до якості імпортної сої, тривалість митної перевірки вантажів в портах суттєво збільшилась, що призвело до наявного зниження показників.

Згідно з прогнозами, у другому кварталі поточного року в Китаї очікується зростання імпорту сої завдяки рекордному врожаю цієї олійної культури в Бразилії. У травні обсяг закупівель становитиме 9,5 млн. т, а в червні - 9 млн. т. Що стосується другої половини 2018 року, то тут аналітики чекають його скорочення у зв'язку з введенням імпортного мита на сою виробництва США.

Ключові слова: соєва олія, експорт

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
Останніми роками в Україні спостерігаються значні зміни клімату. Регіони, які раніше були більш посушливими, поповнюються опадами, вологіші ж області, навпаки, висушуються. Крім того, температурний режим у кожному регіоні різний. Хоча... Подробнее

1
0