Спецможливості
Новини

Експорт до Швеції зріс на 34% в І кварталі цього року

16.06.2017
2013
Експорт до Швеції зріс на 34% в І кварталі цього року фото, ілюстрація
У І кв. 2017 року український експорт до Швеції зріс на 34%, а шведський експорт до України залишився на рівні минулого року.

У І кв. 2017 року український експорт до Швеції зріс на 34%, а шведський експорт до України залишився на рівні минулого року.  Про це повідомив Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом під час свого вітального слова на відкритті Шведсько-український бізнес-форум, передає коренспондент propozitsiya.com.

За його словами, саме економічні взаємовідносини нашої країни зі Швецією є показовими. Адже у разі, якщо українські товари сприйматимуться шведським ринком, то вітчизняні виробники зможуть експортувати власну продукцію у будь-яку країну ЄС.

Перший Віце-прем’єр-міністр та міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів наголосив на тому, що Швеція, як автор «Східного партнерства», та Литва, з керівництвом якої нещодавно була затверджена ініціатива програмної співпраці на 2017-2020 роки, залишаються найбільшими союзниками України.

«Минулого року ріст ВВП на 2,3% говорить про те, що макростабілізація та зростання дають ефект можливих майбутніх інвестицій при продовженні реформ. Це аксіома, якою користується уряд», - підкреслив С. Кубів.

За його словами, ілюстрацією успіхів нашої країни є й покращення бізнес-клімату, у тому числі відображене у міжнародному рейтингу Doing Business. Якщо кілька років тому Україна займала лише 137-е місце, то нині займає 80-ту сходинку. Причому, як відзначив чиновник, уряд має амбіції покращення цього показника, як мінімум, ще на 10 позицій. «Ми маємо відповідну дорожню карту», - сказав він.

Натомість керівник Офісу з просування експорту України Мар’яна Каганяк звернула увагу, що потенціал економічних відносин зі Швецію високий і нереалізований.

«Дослідження продемонструвало, що Швеція входить до ТОП-10 країн, куди Україна могла б експортувати значно більше, ніж нині», - заявила вона.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0