Спецможливості
Новини

Експорт агропродукції автотранспортом через польський кордон впав на 50%

06.12.2023
429
Експорт агропродукції автотранспортом через польський кордон впав на 50% фото, ілюстрація

Експорт автомобільним транспортом на початку грудня суттєво знизився і склав 50 тис. тонн станом на 04.12, порівняно з 72 тис. тоннами у листопаді та 71 тис. тоннами у жовтні. Загальний середній показник пропуску агропродукції через кордон на добу в грудні знизився до 12 538 тонн, порівняно з аналогічним показником у листопаді (18 012 тонн) та жовтні (17 886 тонн). 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Найбільше зниження пропускної здатності до 50% відбулося через прикордонні пункти з Польщею – з 6400 тонн у листопаді до 3200 тонн на добу в середньому у грудні.

На ринку автомобільних перевезень самоскидами формується окремий ринок попиту та пропозиції в напрямку порту Констанція з центральної та західної України. Ставки в середньому варіюються в межах 75-95 євро за тонну.

Експорт агропродукції залізничним транспортом через кордони в напрямку Європи продовжує знижуватися в грудні, становлячи всього 436 вагонів на добу. Потік вагонів з зерновими вантажами продовжує балансувати між західним кордоном та морськими портами Великої Одеси. Середньодобова норма обробітку (вивантаження) вагонів в портах Чорного моря поступово підвищується та наближається до 1000 вагонів на добу. У той же час, середньодобова кількість вагонів, які рухаються в напрямку портів Чорного моря, зростає і склала 5619 вагонів протягом 4 днів грудня.

Ставки фрахту для залізничних перевезень європейськими поїздами з західного кордону в напрямку північної Італії вже пропонуються на рівні 50-60 євро за тонну. У напрямку до порту Гданськ, зерно з західних кордонів можна перевозити за ставками, які коливаються в межах 40-50 євро за тонну.

Експортні відвантаження водним транспортом у листопаді зросли до 4,3 млн тонн – рекордного місячного показника з квітня цього року. Зокрема, було відправлено на експорт 2,7 млн тонн через порти Чорного моря та 1,6 млн тонн через порти Дунаю.

Інтерв'ю
Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким і на 100 % прогнозованим. Зокрема, протягом останніх років значно зросла активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих відчувають навіть на півночі.... Подробнее
Фінансування по-новому. Як міжнародний бізнес допомагає малим та середнім агрогосподарствам України втриматися на ногах у надскладних умовах. Будьмо відвертими: українських фермерів ніхто особливо не «балував» пільговими умовами співпраці... Подробнее

1
0