Спецможливості
Новини

Ціна на сонячну енергію знизиться ще більше

29.12.2016
1213
Ціна на сонячну енергію знизиться ще більше фото, ілюстрація
Побудувати сонячну електростанцію в одній з країн, що розвиваються, тепер коштує дешевше, ніж побудувати вітряну. Це означає, що найближчим часом ціна на сонячну енергію знизиться ще більше

Побудувати сонячну електростанцію в одній з країн, що розвиваються, тепер коштує дешевше, ніж побудувати вітряну. Це означає, що найближчим часом ціна на сонячну енергію знизиться ще більше. Такі висновки випливають зі звіту Bloomberg New Energy Finance, пише propozitsiya.com з посиланням на buildingtech.com.ua.

У дослідження увійшли 58 країн, включаючи Китай, Індію і Бразилію. З'ясувалося, що в 2016 році в цих країнах капітальні витрати в розрахунку на 1 МВт потужності при будівництві вітряних електростанцій вперше в історії перевищили витрати на створення сонячних ферм - $ 1,66 млн проти $ 1,65 млн.

Цього року рівень цін на енергію сонця вже кілька разів опускався до рекордно низьких позначок. Так, перший рекорд був поставлений ще в січні, коли на аукціоні в індійському Раджастхане була запропонована ціна $64 за МВт/год сонячної енергії. Потім, в серпні енергетична компанія SunEdison на аукціоні в Чилі запропонувала ціну $29,1 за МВт/год, а вже у вересні цей рекорд був побитий в Абу-Дабі - $24,2 за МВт/год енергії.

Цікаво, що лідерство в сфері інвестицій в чисту енергетику, і енергію сонця, зокрема, продовжують утримувати країни, що розвиваються. Якщо країни, що входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку, в 2015 році витратили на розвиток цієї сфери $ 153,7 млрд, на ринках, що розвиваються цей показник склав $154,1 млрд. Лідирують Китай, Чилі, Бразилія, Індія, ПАР і Уругвай.

Згідно з прогнозами Bloomberg, після того, як протягом найближчих декількох місяців буде закінчено будівництво всіх сонячних електростанцій, що почалося в 2016 році, загальний обсяг виробленої енергії сонця також вперше перевищить обсяг вітряної енергії - 70 ГВт проти 59 ГВт відповідно.

Інтерв'ю
Кілька місяців тому асоціацію «Укрсадпром» очолив кандидат с.-г. наук Олександр Матвієць, який раніше був заступником голови асоціації, пізніше  Головою Ревізійної  комісії.  Днями сайт «Пропозиція» поспілкувався з ним про актуальні... Подробнее
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее

1
0