Спецможливості
Техніка та обладнання

Ексклюзивний драйв-репортаж. Гусеничний комбайн для прибирання зерна CR 8080 від New Holland

24.07.2017
9741
Ексклюзивний драйв-репортаж. Гусеничний комбайн для прибирання зерна CR 8080 від New Holland фото, ілюстрація
В новом комбайне скрывается большое количество новинок

Інженери фірми New Holland вдосконалили серії зернозбиральних комбайнів CX і CR вищого класу. Нові моделі будуть пересуватися на нових гусеницях власного виробництва. 

В рамках спільних тест-драйвів DLG e.V. , журналів Profi (Німеччина) і "Пропозиція" (Україна) ми познайомилися з новим CR 8080 ближче...

 

На зміну модельного ряду CR 9070 Elevation йде серія комбайнів CR8080. Постійним клієнтам фірми New Holland доведеться звикати до нового імені. Адже незважаючи на те, що нове позначення має на увазі зменшення розмірів, у дійсності все виглядає навпаки: машини з цифрою 8 в назві базуються на шасі для комбайнів із 5-клавішним соломотрясом, серія CR із цифрою 9 - на шасі для 6-клавішних соломотрясів.

Жатка

Обмолот починається з жатки. Тут встановлено новий сенсор, який вимірює частоту оборотів мотовила, що має забезпечувати точну відповідність швидкості руху. Раніше комбайни New Holland працювали з витратоміром для гідравлічної системи мотовила. Однак із часом ця система виявилася для конструкторів фірми недостатньо точною.

Інші цікаві деталі на жниварці — підшипникові вузли закріплення мотовила з новими втулками, змінена планка чистиков перед похилим транспортером і датчик позиціонування столу, інформація з якого надходить на новий термінал IntelliView IV.

Довжина столу жатки автоматично зберігається і може також регулюватися під його висоту. У серії CR зовні кидається в очі третій копіюючий полозок, який у приставок із шириною захвату від 9,15 м разом із новою системою ведення жатки, повинен забезпечувати оптимальне утримання висоти зрізу. Замість гідравлічної системи від Bosch тепер встановлюється гідравлічна система власного виробництва. Центральний привід ножів у нашому випадку ще не було монтовано. В іншому ж жатка відповідає відомому поколінню Varifeed.

Багато нових деталей з'явилося в похилому транспортері. Так, привід із двома ланцюгами було замінено на багатоджерельний клиновий ремінь і маленький ланцюг. Це повинно скоротити час на проведення техобслуговування та поліпшити плавність ходу. Тепер є і нове реверсування для жатки і живильника з новим гідромотором та інше позиціонування для кращої передачі зусилля, що має збільшити тягове зусилля і оптимізувати термін служби двигуна. На можливість використання в майбутньому для комбайнів New Holland більш широких жаток вказують поліпшення на поворотній рамі жатки: для більшої стабільності була збільшена товщина використовуваного матеріалу.

Крім того, митники руху здійснюються зараз не одним, а двома циліндрами, і кут повороту було збільшено з 8 до 9°. Також бельгійці додали живильники ланцюгів, оскільки раніше їх було 3, а на нових комбайнах буде встановлюватися 4 (у моделей CR 9070, 9080 і 9090). Пластикові напрямні інженери New Holland подовжили. Верхній приводний вал також було змінено та оснащено зміненими шестернями.

Ротор у моделі CR 8080 такий же, як і у її попередника. Новий високопродуктивний ротор TwinPitch встановлюється поки тільки на найбільшій моделі CR 9090. Але в перспективі цей орган обмолоту повинен опціонально встановлюватися і на інших роторних комбайнах. Ротор TwinPitch, за даними виробника, розроблено для важких і вологих умов збирання. Він володіє замість трьох двома підвідними гілками і має інше розташування органів. Все це повинно привести до більш продуктивного обмолоту. При збиранні зернових, завдяки ротору TwinPitch, продуктивність повинна збільшитися до 15%, на кукурудзі - дещо менше.

Незалежно від того, який ротор встановлено в комбайні, доступ до нього став краще. При цьому пластиковий захисний щиток тепер не темного кольору, а виконаний зі світлого, світлопропускаючого пластика. Це повинно поліпшити огляд на відому систему очищення OptiClean. Щиток у порівнянні з попередниками відкривається тепер теж без використання інструменту.

Кожух ротора та очищення, що виготовлено з білого пластику, щоб в машині було більше світла. Крім того, він відкривається без спеціального інструментуГусеничне шасі SmartTrax є власною розробкою фірми New Holland і дозволяє рух по трасі зі швидкістю 30 км/годМатеріал, з якого виконано навішування жатки, став товще. Два гідравлічних циліндри забезпечують митників руху, кут повороту жатки було збільшеноТермінал Intelli-View IV було повністю змінено і управляється зараз тільки через сенсорний екран. Можливе підключення трьох камер спостереження, зображення з яких виводиться на екранДля спрощення техобслуговування і кращої плавності ходу замість двох ланцюгів тепер використовується тільки одна і один багаторівневий ремінь

Розподілювач соломи

При розподілі соломи виробник New Holland, як і раніше, робить ставку на активний розподіл OptiSpread (profi 11/2008). Тут конструктори поліпшили прохідність соломи завдяки зменшеному куту нахилу її подачі до подрібнювача і збільшенню відстані до зовнішньої обшивки. Крім того, привід подрібнювача було посилено і, як повідомляє виробник, для ретельнішого подрібнення змінилося розташування протиріжучої пластини.

Для кращої укладки соломи було збільшено відстань між переднім і заднім напрямним щитками і для безперебійного потоку солом'яної купи збільшено кут заднього направляючого щитка.

Зерновий бункер

Обсяг зернового бункера у моделі CR 8080 став на 10% більшим і становить наразі 11 500 л. Продуктивність розвантаження при тому ж діаметрі вивантажуваної труби завдяки більшій кількості оборотів вивантажного шнека підвищилася на 15% — до 126 л/сек. Крім того, з новою насадкою, встановленою під іншим кутом, повинна бути можлива більш точне розвантаження без висипання залишків зерна. Верхня обшивка зернового бункера для зменшення загальної ваги виготовляється з алюмінію (CR9090).

До речі про зерновий бункер: тут, у добре захищеному місці знаходиться антена DGPS. При відкриванні кришки вона піднімається.

У кабіні в принципі все залишилося як і раніше. Робоче місце — просторе і тихе. Ще зручнішим стало управління терміналу IntelliView IV. Діагональ сенсорного екрану була збільшена і досягає тепер 31 см. Всі вимикачі, клавіші і кнопки пішли в минуле, управління повністю здійснюється через екран. Функціональні поля тепер розташовуються вгорі. Крім того, можна інтегрувати до трьох камер спостереження. Крім цього, було збільшено потужність бортового комп'ютера. Абсолютно новим є гусеничне шасі власної розробки SmartTrax. Раніше зернозбиральні комбайни New Holland оснащувалися ходовим механізмом італійського виробника Tidue. Нова розробка з уже перевіреними деталями сконструйована за принципом трикутника.

Основні конструктивні вузли

Деякі конструктивні вузли було перейнято від ходового механізму власного виробництва Quadtrac. Однак шасі SmartTrax було вдосконалено з урахуванням вимог прямого комбайнування. Трикутний дизайн у поєднанні з кращою передачею енергії повинен забезпечувати низький опір коченню без прослизання.

Для шасі є посилені осі та нові кінцеві приводи. Тому у даних машин колишні шини розміром 800/65 R 32 замінено на збільшені 800/75 R 32. Центральна рама гусеничного шасі демпфуюча шістьма попарно розташованими опорними роликами через сайлент-блоки. Натяг стрічки здійснюється автоматично через бортову гідравліку. На вибір пропонується два варіанти гусениць: 
із шириною 610 мм — для комбайнів загальною шириною менше 3,30 м (як в моделі CR8080; 
модель CR9080 і 9090 — 3,50 м) або шириною 762 мм (в даному випадку загальна ширина машини становить 3,60-3,80 м).

Технічні дані New Holland CR8080

Жатка
9,15 м Varifeed 760 CG Heavy Duty

Молотарка
Подвійний ротор діаметром 43,2 см, довжиною 2,64 м, дека барабана з кутом обхвату 121°, дека роотора з кутом обхвату 148°

Очищення
Гуркіт OptiClean площею 5,4 м2, об'єм зернового бункера 11 500 л, вивантаження зі швидкістю 126 л/сек.

Подрібнювач
6 рядів ножів із посиленим приводом і поліпшеною протиріжучою пластиною, 76 ножів

Двигун
FPT Cursor 10, 10,3 л, потужність 360 кВт/490 к.с. по ECE R 120

Шасі
Гусеничне шасі від New Holland у трикутній формі SmartTrax шириною 610 або 762 мм, максимальна швидкість 30 км/ч.

Швидкість руху по дорогах із такими гусеницями може досягати 30 км/год. — так само, як і у колісних комбайнів. Для меншого споживання палива під час руху по трасі двигун обертається зі швидкістю 1600 об/хв. Водіння як на кормозбиральних комбайнів, на жаль, поки що неможливо. Нова гідростатична система з насосом і двигуном змінної продуктивності повинна гарантувати більшу прохідність, кращу здатність долати підйоми і більше сповільнення.

Вивод

Нові моделі зернозбиральних комбайнів New Holland обіцяють поліпшення багатьох деталей. Ми розглянули їх на моделі CR 8080. Переконаним знавцям типових позначень New Holland до нового позначення 8080 доведеться звикати. Однак машини мають новинками, які полегшують працю комбайнера і дозволяють йому тривалий час працювати без втоми. Нові гусениці тепер виробляються New Holland самостійно, а не закуповуються у постачальників. Зміцнення в живильнику і навішування жатки вказують на подальші можливі розробки бельгійських конструкторів.

Ключові слова: New Holland

Інтерв'ю
Наталія Савченко
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее
Майже два роки Україна відважно бореться з навалою росіян, які повномасштабно вторглися на наші землі. А загалом, дев’ять років ми відстоюємо справедливість. Однак, якою ціною? Ціною життів, сліз, горя, інфраструктури, земель… Сьогодні... Подробнее

1
0