Спецможливості
Новини

Дотації "на гектар" чи на продукцію: проект агробюджету 2017

05.10.2016
2070
Дотації "на гектар" чи на продукцію: проект агробюджету 2017  фото, ілюстрація
фото kutoviy.com

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий представив на профільному парламентському комітеті проект аграрного бюджету 2017, а також обговорив із депутатами та представниками асоціацій державну підтримку галузі АПК.

Про це повідомляє прес-служба Мінагропроду

Міністр зазначив, що хотів просити комітет про підтримку у доопрацюванні бюджету. Зокрема, його, як міністра, цей бюджет влаштовує, і міністерство відстоювало його на  КМУ. Все інше іде на опрацювання шляхом прийняття рішення.

За словами Міністра, Проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» Мінагрополітики передбачені видатки у обсязі 8274,5 млн грн. З них за програмами підтримки розвитку підприємств АПК передбачено видатки у обсязі 3721,8 млн грн.

Тарас кутовий зазначив, що є два підходи розподілення держпідтримки, які на сьогодні розглядаються. Перший, - це підтримка «на гектар» і другий, - дотація на одиницю виробленої продукції.

У першому варіанті, в першу чергу, за словами Міністра, держпідтримку повинні отримувати фермери, які займаються тваринництвом, нішевими культурами, інвестують в українську сільськогосподарську техніку.

У другому – існує питання якості продукції, за яку фермер може отримати дотацію. Міністр додав, що Міністерство має стимулювати галузь виробляти продукцію вищої якості. Якщо говорити про молоко, то фермери повинні переходити до безконтактного доїння. Якщо про м’ясо, то дотації повинні отримувати тільки ті виробники, худоба яких потрапляє на бій.

Серед іншого, за словами Міністра, згідно із запропонованим КМУ проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» Мінагрополітики передбачені видатки за програмами по здешевленню кредитів, підтримці закладення молодих садів, виноградників та ягідників, будівництва інфраструктури, відшкодування вартості худоби, та супутніх видатків, дотації «на гектар» нішевої продукції, здешевлення техніки, та інше.

Інтерв'ю
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее

1
0