Спецможливості
Новини

Дослідники протестували нове органічне добриво

25.06.2022
465
Дослідники протестували нове органічне добриво фото, ілюстрація

Команда дослідників з кількох установ у Нігері, Німеччині та Великобританії провела реальний тест використання людської сечі як природної форми добрива для сільськогосподарських культур.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на phys.org.

У своїй статті, опублікованій в журналі Agronomy for Sustainable Development, група описує експеримент, який вони провели в Нігерській Республіці, і використання людської сечі.

Протягом тисячоліть люди знали, що їхня сеча є чудовим добривом для сільськогосподарських культур. Він містить фосфор , азот і калій — багато з тих самих інгредієнтів, що й комерційні добрива. Але через брехливість, пов’язану з використанням сечі для вирощування сільськогосподарських культур, її використання було обмежено.

У своїй роботі дослідники задалися питанням, чи можна сечу людини використовувати в більших масштабах, наприклад, на фермах, які вирощують сільськогосподарські культури на продаж. Вони заручилися підтримкою групи жінок, які проживають в ізольованій частині Республіки Нігер. Тамтешні фермери багато років намагаються вирішити проблему дефіциту гною тварин.

Першим кроком експерименту було перейменування сечі, оскільки її загальна назва вважалася образливою. Вони зупинилися на Oga. Далі вони розділили фермерів на дві групи; один керував своїми господарствами традиційним способом, інший удобрював свою пшеницю за допомогою Oga.

Протягом двох вегетаційних періодів вимірювали врожайність сільськогосподарських культур для обох груп. Oga для другої групи з 27 фермерів надали самі фермери, яких навчили пастеризувати, зберігати та розбавляти сечу для використання як добрива. Вони також додали невелику кількість тваринного гною.

Дані, зібрані з ферм, показали, що ті, які були удобрені за допомогою Oga, дали в середньому на 30 % більше зерна, ніж традиційні ферми.

Ключові слова: органічні добрива

Інтерв'ю
Кілька місяців тому асоціацію «Укрсадпром» очолив кандидат с.-г. наук Олександр Матвієць, який раніше був заступником голови асоціації, пізніше  Головою Ревізійної  комісії.  Днями сайт «Пропозиція» поспілкувався з ним про актуальні... Подробнее
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     

1
0