Спецможливості
Новини

Дешевих кавунів цього року не буде

12.06.2022
482
Дешевих кавунів цього року не буде фото, ілюстрація

Через тимчасову окупацію росіянами, зокрема південних територій, цього літа, окрім мелітопольської черешні, в Україні поменшає кавунів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ТСН.

Як розповів фермер Роман Дяжук, зараз первізники ставлять ціну 40-45 тис. гривень. Тобто доставка до Києва буде близько 2 гривень на кілограмі. Це без врахування собівартості баштанного, без упаковики, доставки до супермаркетів та інших витрат.

«Тобто дві гривні з копійками на кілограм становитиме вартість доставки кавуна», — говорить фермер.

За попередніми прогнозами, на початку продажів вартість кавунів становитиме близько 60 грн/кг. Ближче до кінця літа — 25 грн/кг.

Для порівняння, минулого року, вартість кавунів в середньому була 12 грн/кг.

Щороку українці споживають 400 тис. тонн українських кавунів. 150 тис. із них припадало на врожай у Херсонській області. Сукупно ще 75 тис. тонн — на Донеччину, Луганщину, Миколаївщину та Запоріжжя.

Тож приблизно половина щорічного врожаю кавунів наразі під контролем окупантів, чи в зоні активних бойових дій.

Для задоволення попиту Україна буде змушена імпортувати кавуни з Туреччини, Азербайджану та Греції.

«Імпорт значною мірою залежитиме і від урожаю кавунів у світі в цьому році. Адже минулий рік був врожайний не тільки в Україні, а й в інших країнах світу і відповідно була велика пропозиція. Не виключено, що в цьому році і в світі зменшиться врожай через циклічність. Ціна недостатньо влаштовує і обсяги виробництва можуть бути меншими. Тоді зростуть ціни і в світі. Поки що можна придбати імпортний кавун в Україні за 60-70 грн/кг», — говорить заступник директора Інституту аграрної економіки НААН України Микола Пугачов.

Ключові слова: кавуни, сезон 2022

Інтерв'ю
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее

1
0