Спецможливості
Новини

Робити асфальт можна із свинячого гною - вчені

22.08.2016
2409
Робити асфальт можна із свинячого гною - вчені фото, ілюстрація
виробництво асфальту

Вчені з Державного технічного і сільськогосподарського університету Північної Кароліни (США) вирішили, як позбутися дірок на дорогах, використовуючи інгредієнт, якого завжди вдосталь. Це – свинячий гній. Вчені стверджують, що розроблена технологія дозволить не лише зекономити на дорожньому покритті, а й робить його більш витривалим, ніж звичайний асфальт.

Про це повідомляє AgroNews

Родзинка ідеї – у тому, щоб звичайний мазут, який використовується при виготовленні асфальту замінити на перероблені відходи тваринницьких підприємств, оскільки вони також багаті маслами, схожі на мазут за фізичними характеристиками.

Звичайно, тваринні відходи будуть використовуватися у переробленому вигляді. Для цього вчені навіть створили технологію, яка переробляє гній у чорний бітум. Вартість отримання бітуму з гною - $ 0,56 за галон (= 4,55 л), що набагато дешевше і екологічніше, ніж існуючі сьогодні на ринку США склеюють складові на основі нафти. Речовина, яка утворюється – не поступається у характеристиках справжньому бітуму.

Поки екологічно чистий асфальт приходить тестування, в умовах, що імітують реальну трасу. Якщо тест пройде успішно, американські дорожні служби вже висловили готовність взяти новинку на озброєння. За словами вчених, така технологія не тільки дасть можливість заощадити на виготовленні асфальту, але і вирішить проблему переробки відходів тваринницьких підприємств.

Ключові слова: тваринництво

Інтерв'ю
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее
Роберто Хавельяна
Американське видання Future Farming взяло інтерв’ю у Роберто Хавельяни — співробітника відділу компанії John Deere, який займається перспективними розробками потужних тракторів (серій 7R, 8R та 9R) на найближчі 20 років. Представляємо його... Подробнее

1
0