Спецможливості
Новини

Ціни на продукти зростатимуть швидше, ніж в 2016-му

17.02.2017
2614
Ціни на продукти зростатимуть швидше, ніж в 2016-му фото, ілюстрація
У 2017 році зростання цін на продукти харчування прискориться до 7% г / г у порівнянні з 3,3% в 2016 році

Згідно з офіційною статистикою, ціни на продукти і безалкогольні напої в 2017 році зросли на 1,9%. Найбільше - на 14,9%, подорожчали овочі. Підвищилися також ціни на фрукти, молоко, сметану, кисломолочну продукцію, сири, масло і яловичину.

За прогнозами експертів, ціни на продукти будуть рости швидше, ніж в 2016 році. У 2017 році зростання цін на продукти харчування прискориться до 7% г / г у порівнянні з 3,3% в 2016 році. Про це повідомила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан, пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

За її словами, основні чинники - відновлення внутрішнього попиту, в тому числі в результаті зростання мінімальної зарплати, відсутність додаткової пропозиції деяких видів фруктів і овочів, яке виникло в 2016 році через торгову війну з Росією.

Стримуючим фактором для підвищення цін на продукти, за її прогнозами, буде хороший урожай зерна та інших сільськогосподарських продуктів. Хоча тут багато що залежить від погоди.

"Ще одна частина інфляційних процесів на внутрішньому ринку пов'язана з поліпшенням умов для діяльності українського бізнесу", - зазначив головний економіст "Альфа-Банку Україна" Олексій Блінов.

За його словами, в останні місяці на українському продовольчому ринку випереджаючими темпами зростають ціни на цукор і молочні продукти, які до цього були досить стабільними. Це обумовлено поліпшенням зовнішньоекономічної кон'юнктури.

Розширення можливостей для експорту і підвищення світових цін на цю товарну номенклатуру змінює баланс внутрішнього ринку і призводить до подорожчання товарів, вважає експерт.

Інтерв'ю
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0