Спецвозможности
Новости

Чим держава підтримала аграріїв у 2022 році

04.05.2022
344
Чим держава підтримала аграріїв у 2022 році фото, иллюстрация

Посівна кампанія 2022 року стала найскладнішою за всі роки незалежності України: через військову агресію з боку рф аграрії зіштовхнулися з дефіцитом робочих рук, посівних площ, обігових коштів, палива, ЗЗР.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на eba.com.ua.

В зазначених умовах держава не залишилась осторонь, оперативно реагуючи на безпрецедентні виклики військового часу.

Збільшення посівних площ

Необхідність збільшення посівних площ була зумовлена тим, що частина полів знаходиться під окупацією (особливо на півдні України), а частину небезпечно обробляти через наявність мін та нерозірваних снарядів.

З цією метою був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» від 24 березня 2022 року №2145-IX.

Пільгове кредитування та зменшення податкового навантаження

Окрім нестачі посівних площ, аграрії зіштовхнулися і з нестачею обігових коштів та непомірним податковим навантаженням.

З огляду на це, протягом дії воєнного стану Уряд вже чотири рази вносив зміни до Порядку надання державних гарантій на портфельній основі №723 (зміни від 12.03, 27.03, 05.04 та 15.04).

Також були внесенні зміни до державної програми «Доступні кредити 5-7-9 %» з розширенням можливостей підтримки суб’єктів підприємництва — сільськогосподарських товаровиробників.

Бронювання працівників для посівної

Враховуючи введення в Україні, як мінімум, до 24 травня 2022 року загальної мобілізації, аграрії зіштовхнулися з проблемою дефіциту робочої сили.

З метою вирішення цієї проблеми, КМУ прийняв постанову «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03 березня 2022 р. №194.

Крім цього, на період війни, уряд спростив для аграріїв ряд процедур, зокрема:

  • скасування додаткових процедур із сертифікації насіння;
  • ухвалення низки рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану;
  • скасування ліцензування експорту кукурудзи й соняшникової олії;
  • спрощення реєстрації сільськогосподарських машин та механізмів у період воєнного стану.

Интервью
Карлос Альберто Сесарі
В Украине за последние полтора десятка лет многие хозяйства пыталось вводить нулевую или минимальную обработку почвы. И большинство, столкнувшись с проблемой снижения урожайности, возвращались к традиционной технологии. Аргентина многим... Подробнее
Виктор Шеремета, заместитель министра аграрной политики по вопросам развития фермерских хозяйств Украины
В начале октября в Министерстве аграрной политики и продовольствия была введена отдельная должность заместителя министра по вопросам фермерства. Им стал Виктор Шеремета, ранее занимавший должность вице-президента Ассоциации фермеров и... Подробнее

1
0