Спецможливості
Новини

Що пропонує "антирейдерський" законопроект?

28.09.2017
1228
Що пропонує "антирейдерський" законопроект? фото, ілюстрація
У Комітеті ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин розглянули так званий «антирейдерський» законопроект

У Комітеті ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин розглянули так званий «антирейдерський» законопроект (проект Закону України "Про захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки"). Мета цього документу - впорядкування системи держреєстрації, пише propozitsiya.com за матеріалами прес-служби Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Серед ключових пропозицій, взятих за основу для розробки законопроекту, надання держреєстраторам майнових прав доступ до всіх баз даних Державного земельного кадастру та Реєстру речових прав на нерухоме майно і зобов’язання їх перед реєстраційною дією самостійно перевіряти інформацію всіх цих баз даних

Як зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов, потрібно відмовитися від системи, коли людина ходить по кабінетах, збирає різні витяги, і реєстрація проводиться на підставі цих папірців, достовірність яких перевірити нереально. Така система не стійка до підробки, підкреслює він.

"Ми пропонуємо, щоб сам держреєстратор мав безпосередній доступ до всіх баз даних, перевіряв, чи дійсно людина, яка до нього прийшла, має право на здійснення відповідної дії, чи є вона власником ділянки, чи дійсно на неї видана довіреність нотаріусом і т.д. Реєстратор також робитиме відповідний запис, що все в порядку, і на такій підставі проводитиме реєстраційну дію", - пояснив експерт.

Наступною позицією є встановлення чіткої дати, до якої вся інформація про всі земельні ділянки, на які оформлені зараз права власності, буде внесена до ДЗК.

За даними самого Держгеокадастру, є щонайменше 4 млн ділянок, на які видані державні акти, але ця інформація не заведена до ДЗК. Оскільки про них немає інформації в кадастрі, неможливо офіційно зареєструвати на них, наприклад, договір оренди. Тобто на одну ділянку може бути хоч 100 договорів, адже вони повністю випадають з поля регулювання. Повинен бути конкретний термін, до якого Держгеокадастр всі ці дані введе, і вони стануть всім доступні і зрозумілі, зазначають у ВАР.

Ще одним пунктом законопроекту є зобов’язання реєстраторів відмовляти в реєстраційній дії, якщо ділянка не має кадастрового номеру, або він містить помилку.

"Якщо до реєстратора приходить людина і намагається зареєструвати право власності або оренди на ділянку, у якої немає кадастрового номера або він містить помилку, то така заява не має розглядатися, тому що зараз це один із способів незаконного заволодіння землею. Людина показує якісь документи, реєстрація відбувається навіть без кадастрового номеру, а потім ці ділянки благополучно накладаються одна на одну. Ми пропонуємо: доки земельна ділянка не буде внесена на кадастрову карту без накладок і перетинів, ніякі договори оренди реєструватися не повинні", - підкреслив М. Соколов.

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее

1
0