Спецможливості
Новини

Через пару років валовий збір зернових може знизитися на 10%

05.05.2017
1111
Через пару років валовий збір зернових може знизитися на 10% фото, ілюстрація
Через пару років через недофінансування валовий збір зернових може знизитися на 10%

Через пару років через недофінансування валовий збір зернових може знизитися на 10%. Такий прогноз робить директор "УкрАгроКонсалт" Сергій Феофілов, пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.com.

Експерт зазначив, що зараз багато агрокомпаній зосереджені на валових показниках: чим вище обсяги виробництва - тим краще. "Наші сільгоспвиробники впевнені, що в будь-якому випадку зможуть продати свою продукцію за хорошою ціною. Але ж Україна не єдиний виробник зерна і соняшникової олії в світі", - додав С. Феофілов.

Він нагадав, що збільшення експортного пропозиції знижує світові ціни, а це значить, що прибутковість сільськогосподарської продукції падає. Фактично аграрний сектор зосереджений на збільшенні обсягів експорту низькорентабельної продукції. "В остаточному підсумку це призведе до торгівлі собі в збиток і падіння прибутковості агрокомпаній", - прогнозує директор "УкрАгроКонсалт".

Для підвищення рентабельності українського сільського господарства експерт радить підприємцям грамотно поєднувати подальше збільшення врожаїв зерна з ефективним управлінням. При цьому потрібно розуміти, що висока маржа залежить не тільки від кількості виробленої продукції, а й від її якості, асортименту, інноваційності.

Підсумовуючи, експерт констатував, що за останні 25 років Україна пройшла важкий шлях і створила власну аграрну галузь фактично з нуля. Наші аграрії вийшли зі своєю продукцією на світовий ринок, тривають інвестиції в будівництво елеваторів, створення транспортної логістики.

"Але всього цього недостатньо. Необхідно змінити стиль мислення, відмовитися від короткострокових стратегій і схем роботи. Потрібні інновації, ефективні управлінські системи, економічне прогнозування розвитку ринку на кілька років вперед. Але грошей на дослідження у більшості дрібних і середніх господарств немає. У той же час таким аналізом займаються наукові організації інших країн, і це їх бізнесмени отримують високу маржу. Ми вбудовуємося в чужу стратегію, віддаємо ініціативу, а значить, і доходи", - впевнений С. Феофілов.

Інтерв'ю
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0