Спецможливості
Новини

Частка кредитів на розвиток виробництва суттєво зросла завдяки змінам в програмі «5-7-9%»

09:00 • Вчора
162
Частка кредитів на розвиток виробництва суттєво зросла завдяки змінам в програмі «5-7-9%» фото, ілюстрація
Частка кредитів для бізнесу на розвиток виробництва суттєво зросла після зміни у травні 2024 року умов програми «Доступні кредити 5-7-9%». За пів року українські підприємці отримали пільгових кредитів на 40,9 млрд грн, з яких 59% (24,1 млрд грн) спрямовано на переробку та інвестиційні проєкти.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.
 
За цей період на розвиток переробних підприємств видано 12,7 млрд грн (31% від загального обсягу нових кредитів), ще 11,4 млрд грн (28%) — на реалізацію інвестиційних проєктів. На підтримку бізнесу в зоні високого воєнного ризику спрямовано 10,9 млрд грн (27%), на поповнення обігових коштів — 5,9 млрд грн (14%).
 
Такі результати стали наслідком цільового перепрофілювання програми пільгового кредитування. 30 квітня 2024 року Уряд ухвалив зміни до умов кредитування, обмеживши максимальну суму на поповнення оборотного капіталу до 5 млн грн, водночас зберігши високі ліміти (до 150 млн грн) для підприємств переробної промисловості та інвестиційних цілей. Це було зроблено для переорієнтації державної підтримки на розвиток виробництва та створення продукції з високою доданою вартістю.
«Результати останніх місяців показують, що перепрофілювання програми досягає своєї мети — все більше підприємств використовують кредити для розвитку переробки та виробництва. Це дає поштовх для подальшого впровадження державної політики "Зроблено в Україні", адже модернізація промисловості та інвестиції у виробництво – це основа для створення продукції з високою доданою вартістю. Тому ми продовжуємо працювати над тим, щоб програма "5-7-9" максимально підтримувала виробничі та інвестиційні проєкти», — зазначив заступник Міністра економіки Андрій Телюпа.
На сьогодні участь у програмі беруть 46 банків, найбільшу кількість кредитів від початку дії програми видали «Приватбанк» (46,6 тис.), «Ощадбанк» (15,5 тис.) та «Укргазбанк» (5,5 тис.).

Інтерв'ю
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее
14 квітня 2022 року корпорація FMC заявила про своє рішення припинити діяльність та бізнес в росії. І стала першою великою транснаціональною компанією — виробником засобів захисту рослин, яка повністю вийшла з російського ринку. А от свій... Подробнее

1
0