Спецможливості
Новини

Ціни на пшеницю продовжують зростати на спекулятивних чинниках

19.08.2020
984
Ціни на пшеницю продовжують зростати на спекулятивних чинниках фото, ілюстрація

Ціни на пшеницю на світових біржах зростали на тлі можливого погіршення стану посівів пшениці та кукурудзи в США внаслідок урагану, проте дані щотижневого моніторингу USDA здивували ринок, хоча його оприлюднили вже після закриття торгів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Кількість посівів кукурудзи в США у доброму або відмінному стані зменшилася за тиждень лише на 2% до 69% (56% у 2019 р), а посівів ярої пшениці — на 1% до 70%, що відповідає минулорічному рівню.

Вересневі ф’ючерси м’якої пшениці в Чикаго продемонстрували найбільше з 15 липня денне зростання. Оптимізму ринку додала новина про продаж 130 тис. т твердої озимої пшениці, можливо до Китаю, хоча офіційно це не підтверджено.

Експорт пшениці з США за тиждень скоротився до 462 тис. т, що відповідає нижній межі експертних очікувань та на 22% поступається відповідному показнику 2019 р. З початку сезону експортовано 5,625 млн т пшениці, що на 2% перевищує минулорічні темпи.

Озима пшениця в США обмолочена на 93% площ, яра — на 30% у порівнянні з 14% у 2019 р та 43% в середньому за 5 років.

Вересневі пшеничні ф’ючерси в США виросли:
на 6,06 $/т до 189,78 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
на 4,41 $/т до 160,66 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
на 2,76 $/т до 185,55 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Паризька біржа продовжує спекулятивне зростання слідом за Чикаго, проте подальше підвищення котирувань обмежить зміцнення курсу євро відносно долара.

Трейдери очікують підсумків тендеру в Алжирі, де конкуренцію французькій пшениці складе німецька, польська та прибалтійська зі значно вищим обсягом пропозицій.

Вересневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF виросли на 4 €/т до місячного максимуму 184,75 €/т або 219,65 $/т.

Мінекономрозвитку України підписало з учасниками зернового ринку (виробниками, переробниками, експортерами та агроасоціаціями) меморандум, який визначає максимальний експорт пшениці у 2020/21 МР на рівні 17,5 млн т, що відповідає прогнозам експертів.

Зниження цін попиту на пшеницю в Україні внаслідок зміцнення курсу гривні зупинило продажі з боку виробників, тому трейдери для виконання контрактів найближчим часом будуть змушені знову підняти ціни.

Завдяки високій врожайності у Поволжі та Центрі експерти ІКАР підвищили прогноз врожаю пшениці в Росії у 2020 р. ще на 1 млн т до 82 млн, хоча тиждень тому підвищували його до 81 млн т. Це стане додатковим чинником обмеження зростання цін на чорноморську пшеницю в найближчій перспективі.

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0