Спецможливості
Новини

Ціни на соняшник в Україні знижуються

04.02.2022
1190
Ціни на соняшник в Україні знижуються фото, ілюстрація

Активне зростання цін на сою та продукти її переробки, обумовлене прогнозованим зменшенням врожаю сої у Південній Америці, підтримало ціни на соняшникову олію. Проте в Україні закупівельні ціни на соняшник майже не змінилися через скорочення попиту з боку переробників.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.com.ua.

З початку тижня на тлі зміцнення курсу гривні закупівельні ціни на соняшник знизилися до 20400-22000 грн/т (720-778 $/т з ПДВ) з доставкою на завод за олійності 48-50%. Переробники не поспішають підвищувати ціни, а деякі взагалі зупинили закупівлі соняшника, оскільки очікують зниження цін на рослинні олії після бурхливого зростання. Запаси соняшника у виробників досить великі, а експортний попит на соняшникову олію незначний.

Переробники очікують активізацію продажів соняшника виробниками, яким незабаром знадобляться кошти для проведення весняно-польових робіт. Минулого року пік закупівельних цін прийшовся на кінець лютого, а цього року може статися раніше з огляду на високі темпи збирання сої у Південній Америці.

«Слідом за ринками соєвої та пальмової олії українська соняшникова олія подорожчала до 1400-1420 $/т FOB, проте попит на неї зменшується через тривалі вихідні в Китаї та активні закупівлі Індією аргентинської соєвої олії», — зазначено у повідомленні.

За даними агенції NOPA, у грудні переробка сої у США виросла у порівнянні з листопадом на 4% до рекордних 5,389 млн, що на 3% перевищило торішній показник та очікування трейдерів.

Зниження цін на нафту та збільшення поставок сої нового врожаю з Південної Америки найближчим часом посилить тиск на ринки олійних культур.

Інтерв'ю
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в

1
0