Спецможливості
Новини

Ціна на український перець впаде на початку осені

16.08.2016
1339
Ціна на український перець впаде на початку осені  фото, ілюстрація
перець дешевшає

Не дивлячись на сезон консервації, ціна на перець знижується з кожним тижнем, оскільки пропозиція на цей продукт у 2016 році зросла.

За останніми даними Інформаційно-аналітичного центру “Шувар”, у Львові перець “Білозерка” пропонують за ціною 5,0-6,0 грн/кг, а на дрібний гурт 6,0-6,5 грн/кг це вдвічі дешевше, ніж пропонували у минулому місяці, коли розпочалось збирання перцю.

Категорійний менеджер ОРСП “Шувар” Віта Ходновська пояснює ситуацію тим, що пропозиція перцю на українському ринку швидко зросла, якщо порівнювати з минулим роком, і це відображається на цінах. Сьогодні перець пропонують у 1,5 рази дешевше, ніж у 2015 році. Експерти також помічають, що і на довколишніх господарствах ціна на перець дуже знизилася. На даний момент господарства Чернівецької та Закарпатської областей пропонують перець за 4,5-5 грн/кг. Фахівці наголошують, що перець і надалі буде дешевшати, через те, що у серпні пропозиція сягає максимальних показників.

Експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман зазначає, що майже кожного року ціни на перець різко знижуються саме у другій половини серпня, а мінімальних показників цей продукт досягає, як правило, у вересні. За традицією з середини серпня до середини вересня на перець падає ціна до 20-25%, але в цьому році зниження може буде ще більшим через обмежену можливість експортувати перець.

Тетяна Гетьман також пояснює, що наразі вплинути якось на ситуацію неможливо навіть в умовах преференції з боку ЄС не дивлячись на те, що врожай перцю у 2016 році досить таки непоганий, а ціни втричі нижчі, ніж в Польщі. Та попри все це, залишається одна перешкода чому цей продукт не виходить на ринок ЄС: у Європі поки незадоволені якістю українського перцю.

За останніми даними, сезон експорту вітчизняного перцю починався ще у липні, але найбільший обсяг постачали на зовнішній ринок у серпні та вересні.

Нагадаємо, що Білорусь та Росія були головними покупцями українського перцю влітку та восени, і на російський ринок припадало близько 40% експортного обсягу. Однак, закупівельна активність українських переробників перцю також у цьому році помітно знизилась через те,що підприємства вимушені були скоротити обсяги виробництва, оскільки їм заборонили постачати продукції на ринок Росії.

Ключові слова: перець

Інтерв'ю
Аграрний союз України — громадська організація, яка об’єднує сільгоспвиробників. Переважно — «середняків» із земельним банком від 1000 до 3000 га. Вона, як і низка інших об’єднань сільгоспвиробників, виступила з різкою критикою тієї моделі... Подробнее
Компанія «Нор-Ест Агро» свою роботу розпочала у 2013 році як ДП «ТАК» у складі групи компаній «ТАК». А 2019 року ДП «ТАК» стало повністю самостійною компанією, отримало нову назву, новий імпульс до розвитку та нові ідеї. І зовсім не просто... Подробнее

1
0