Спецвозможности
Новости

Британська компанія Small Robot Со. запускає роботизовані послуги, які суттєво знизять витрати пестицидів і добрив

03.07.2022
340
Британська компанія Small Robot Со. запускає роботизовані послуги, які суттєво знизять витрати пестицидів і добрив фото, иллюстрация

Компанія Small Robot Company (SRC), британський агротехнологічний стартап для стабільного землеробства, повідомила про запуск своїх комерційних роботизованих послуг Per Plant Farming. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ifarming.com.ua.

Пілотні випробування в цьому сезоні показали, що застосування гербіцидів можна скоротити приблизно на 77%, а добрив — на 15%. Це перша у Великобританії повністю автономна служба сканування врожаю, яка буде застосована цієї осені приблизно на 50 фермах протягом вегетаційного періоду 2022–2023 років.

Служба оптимізує обладнання для обприскування рослин для зниження витрат, обробляючи лише проблемні зони поля. Сервіс дозволяє фермерам оцінювати інформацію про кількість бур’янів для прийняття рішень про відмову від оприскування та скорочення використання гербіцидів приблизно на 77% в залежності від щільності та поширення бур’янів. Фермери також можуть оцінити стан та продуктивність посівів, щоб скоротити витрати приблизно на 15% та оптимізувати живлення рослин.

Завдяки роботизованій системі Том проводиться сканування поля, щоб зрозуміти, де знаходиться кожна рослина і що потрібно для досягнення оптимального результату. Tom — легка та надійна в експлуатації сільськогосподарська машина, здатна годинами проводити в полі за будь-яких умов. На відміну від трактора він легкий, що значно зменшує ущільнення ґрунту.

Потім всі дані обробляє система Wilma, AI Advice Engine SRC, яка створює карти живлення та захисту рослин. Wilma поглинає мільярди точок даних від Том і перетворює їх у Per Plant Intelligence. Ця інформація використовується для інформування про внесення добрив зі змінною нормою та для точного внесення гербіцидів за допомогою розпилювачів з управлінням форсунками та секційним управлінням.

«У зв'язку з ростом виробничих витрат фермери відчувають все більший фінансовий тиск. До 90% капіталовкладень втрачається, що економічно і екологічно невигідно. Одні тільки добрива складають значну частину сільськогосподарських витрат, — коментує Сем Уотсон Джонс, президент і співзасновник Small Robot Company. Робототехніка дає величезні можливості. Один лише точний моніторинг може забезпечувати швидку користь, оптимізуючи наявні в господарстві обприскувачі для внесення гербіцидів та добрив».

Запуску роботизованої системи Том передували успішні випробування на трьох місцевих фермах у період з осені 2021 по 2022 рік. Дослідження проводились на 118 гектарах посівів, на яких було виявлено 446 мільйонів рослин пшениці та 4,6 мільйона бур’янів. Шість бортових камер Тома, встановлених на стрілі, забезпечують роздільну здатність зображення поверхні ґрунту 0,39 мм на піксель. Одна з найбільш високих роздільних здатностей серед усіх технологій сканування сільськогосподарських культур надає системі Том можливість бачити окремі краплини води на листках і ранні прояви спалаху хвороби.

Ендрю Хоад, партнер і глава компанії Waitrose's Leckford Estate, яка одна з перших британських ферм обрала роботизовані послуги SRC, прокоментував: «Ця технологія може стати дійсно новаторською та потенційно може змінити те, як ми будемо займатися сільськогосподарським господарством у майбутньому».

Интервью
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
Новейшие системы обработки почвы, семенной материал от лучших оригинаторов, новые подходы к питанию растений, интегрированные системы защиты с привлечением современных СЗР - все это стало привычным и приоритетным для многих хозяйств... Подробнее

1
0