Спецможливості
Новини

Більшість африканських країн випереджають Україну за рівнем логістики

10.05.2017
1704
Більшість африканських країн випереджають Україну за рівнем логістики фото, ілюстрація
Згідно з індексом логістики Україна займає 80 місце, перебуваючи між такими африканськими країнами як Буркіна-Фасо та Намібія

Згідно з індексом логістики Україна займає 80 місце, перебуваючи між такими африканськими країнами як Буркіна-Фасо та Намібія. Про це розповів консультант ФАО з логістики та торгівлі, на конференції "Бакалія & Експорт" Володимир Кашлінський, пише propozitsiya.com.

"В Україні до логістики відносяться дуже несерйозно. Зазвичай під цим поняттям мають на увазі тільки транспортну логістику, яка вирішує питання перевезення. Логістика ж включає безліч процесів, і відповідає на завдання: як зробити якийсь процес в оптимальний проміжок часу, при мінімальних витратах", - зазначив він.

Існує міжнародний індекс рівня логістики - LPI - що можна перевести як індекс ефективності логістики. Його розробив Світовий банк, індекс застосовується для 160 країн. За LPI оцінюється 6 компонентів: ефективність митниці, якість інфраструктури, простота організації міжнародних постачань, компетентність і якість логістичних послуг, можливість відстеження вантажів і дотримання термінів поставок. Максимальна оцінка за кожним критерієм - 5 балів.

"Україна за цим рейтингом за 2016 рік обіймає 80 місце з 160. Лідирує Німеччина, на останньому місці Сирія через військовий конфлікт. Більшість Африканських країн знаходиться вище за Україну за рівнем логістики. Вони відносяться до цього більш серйозно", - зазначив В. Кашинський.

В Україні LPI рахується з 2007 року. Порівнюючи його в різні роки, фахівець підкреслив, що "рівень нашої логістики розвивався до 2014 року, коли індекс був максимальний за історію проведення, а зараз почав стрімко падати".

Світлана Цибульська,  s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Керівник стартапу, у якого вже з’явилося двоє конкурентів, - про важливість моніторингу ущільнення грунту, еволюцію методів вимірювання ущільнення і боротьбу з останнім.    - Ваш стартап «Скок Агро» зосередився на вдосконаленні методів... Подробнее

1
0