Спецможливості
Новини

Близько 2 млн га української землі належить іноземцям, понад 3 млн га - викуплені

31.05.2017
3081
Близько 2 млн га української землі належить іноземцям, понад 3 млн га - викуплені фото, ілюстрація
Близько 2 млн га української землі належить іноземцям та понад 3 млн га вже викуплені, вони чекають зняття мораторію, щоб юридично оформити цей факт

За даними Німецького інституту глобальних і регіональних досліджень GIGA близько 2 млн га української землі належить іноземцям та понад 3 млн га вже викуплені, вони чекають зняття мораторію, щоб юридично оформити цей факт. Про це повідомив екс-народний депутат аграрного комітету Верховної Ради Михайло Апостол, пише propozitsiya.com з посиланням на agroportal.ua.

За його словами, в українських землях зацікавлені практично всі агропромислові концерни Європи, Америки, Азії, Африки, Росії.

Експерт нагадав, що цінність української землі міжнародні компанії зрозуміли під час продовольчої кризи 2007-2008 років, коли був припинений експорт української продовольчої продукції, після чого в багатьох країнах світу хліб значно подорожчав, а де-не-де пройшли так звані голодні бунти. У той час коли українські підприємства лежали в руїнах і шукали інвестора, в Україні хлинули невеликі іноземні фермери. Сьогодні їх уже кілька тисяч. Здебільшого вони працюють на площі 3-5 тис. га і практично всі є безпосередніми співвласниками українських підприємств.

"За володіння українськими землями між іноземними компаніями нагнітається новий, надзвичайно серйозний конфлікт. Адже ні для кого не секрет, що західні агропромислові підприємства протягом майже десяти років ведуть бізнес в Україні. Це - концерн Monsanto, відомий своєю сумнівною діяльністю зі створення ГМО-насіння, аграрний холдинг Сargill, хімічний концерн Du Pont і багато інших. за словами директора зі стратегії Каліфорнійського Оклендського інституту Федеріка Муссо, ці компанії в останні десятиліття настільки збільшили свої інвести ії, що їх можна прирівнювати до скуповування сільськогосподарських земель західними концернами ", - зазначив М. Апостол.

Аналогічно, на його думку, можна говорити і про ряд міжнародних фінансових установ.

"У світі не так вже й багато регіонів, де грунту настільки цінні і при цьому майже не затребувані вітчизняною економікою. Через це під приводом допомоги селянину і селу почалася кампанія по зняттю мораторію на продаж нашого безцінного багатства", - вважає колишній міністр.

Також він підкреслив, що діючі на сьогоднішній день чіткі заборони продажу землі сільськогосподарського призначення, а особливо - іноземцям або іноземним компаніям, які не дественни. Адже незважаючи на заборону продажу землі, існують обхідні шляхи в законодавчому полі, такі як: право орендувати землю на 49 років і видача кредитів іноземними банками українським компаніям, які віддають землю сільськогосподарського призначення в заставу.

Інтерв'ю
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее

1
0