Блокада кордону радикально на вартість продуктів не вплинула, – Михайло Непран
Польський кордон для України важливий, однак на ціни на внутрішньому українському ринку блокування кордону з боку Польщі радикально не вплинуло, заявив перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України, член Української ради бізнесу Михайло Непран.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.
«На превелике щастя, аграрною продукцією ми можемо себе забезпечити практично на 100%. Як кажуть працівники торгових мереж, борщовий набір Україна виробляє сама собі. У нас є все для того, щоб зварити борщ. Хліб, молоко, м'ясо, крупи – все це Україна виробляє сама. Все, що завозилося, було люксівського асортименту. Наприклад, це коньяки. Хоча українські виробники потрапили в зону бойових дій на півдні України, українські вина та українські коньяки купити можна. Морепродукти із північної Європи, лосось чи сьомга, також потрапили до цього переліку. З іншого боку, з’явилася заміна через Румунію та інші країни», – наголосив він.
За словами експерта, у кондитерів були проблеми через ці перебої, що негативно впливало на ритмічність їхньої роботи.
«З іншого боку, я минулого тижня дізнався, що наші виробники шоколаду зайняли третє місце в Європі по експорту. При чому, після таких титанів, які декілька століть виробляють шоколад – Швейцарії та Бельгії. Їхній шоколад вважається найкращим у світі. Наші виробники курятини однієї з фірм займають 1% європейського ринку цієї продукції. Багато це чи мало? Це 300 мільйонів євро на рік. Тобто ці процеси постійно змінюються, але критичного нічого немає. Полиці наших магазинів не порожні», – переконаний він.
Водночас Непран відзначив, що зараз товари йдуть переважно через Румунію та Молдову, через цей об’їзд вони здорожчали на 8-10%.
«Йдеться про продукти харчування, які завозилися через Польщу. Тому звичайно, українсько-польський кордон для нас важливий. Це стосується насамперед товарів із Західної Європи. Через Румунію в основному йдуть товари із Туреччини, Болгарії, Греції», – сказав він.
На його думку, на внутрішньому ринку радикально ці процеси на ціни не вплинули.
«Звичайно, є певні коливання. Але тепла гарна весна сприяє тому, що дехто вже й городи посадив. Тож скоро буде своя молода картопля. А дорожчають тільки ті товари, які пов’язані з імпортом – риба, морепродукти, хамон. Але це для нас не критично», – наголосив економіст.
Нагадаємо, що станом на вчора, 8 квітня, в чергах на польському кордоні залишалося близько 2200 вантажівок.