Спецвозможности
Новости

Безкоштовне насіння для посівної отримують фермери Харківщини

01.04.2023
380
Безкоштовне насіння для посівної отримують фермери Харківщини фото, иллюстрация

Фермери Харківщини почали отримувати гуманітарну допомогу для посівної. За державною програмою з підтримки фермерства у прифронтових областях вони можуть взяти на вибір насіння ярих культур — пшеницю, ячмінь або горох.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.

Аграріям Харківщини вже роздали 90 тонн ячменю, залишається ще 260, повідомила керівниця громадської організації «Харківський обласний центр дорадництва» Світлана Гапоник.

Ячмінь привезли з Полтави, а гроші на закупівлю посівного матеріалу надає Продовольча та сільськогосподарська організація Об'єднаних націй.

«Можна отримати дві тонни, або ячменю, або гороху. Це ті ранні культури, які потрібно сіяти зараз. Гороху у нас буде 250 тонн, а повинні були дати 140. Також на 455 фермерів у нас буде соняшник і кукурудза», – говорить Світлана Гапоник.

Керівниця обласного центру дорадництва каже, що в першу чергу видають ячмінь.

«Горох мають скоро привезти. А соняшник і кукурудзу будемо давати трохи пізніше, коли видамо горох» ,-- пояснює Світлана.

Щоб отримати насіння для посівної безплатно, фермерам потрібно залишити заявку у Державному аграрному реєстрі, говорить керівниця обласного центру дорадництва.

«Могли зареєструватися фермерські та сімейні фермерські господарства від 10 до 500 га. На електронну адресу їм приходить інформація про те, в якій програмі вони можуть взяти участь», – пояснює Світлана Гапоник.

З її слів, нині обласний центр дорадництва співпрацює з майже 500 фермерами Харківщини. З третього квітня ячмінь повезуть аграріям Ізюмського району.

«У нас в пріоритеті Чугуїв. У Вовчанську та Куп'янську є деякі підприємства, але ж вони бояться їхати через заміновану територію. Тепер з Ізюма до нас звернулись щодо ячменю. І ми хочемо їм видати. Зараз обробляємо всі документи», – сказала Гапоник.

Интервью
Движущаяся статуя любви в Батуми "Али и Нино"
Недавно Украину посетил заместитель директора «Агросервис центра» при Министерстве сельского хозяйства Аджарии Леван Болгвадзе. Пользуясь случаем, propozitsiya.com пообщалась с грузинским гостем.
Георгий Гелетуха, председатель правления Биоэнергетической ассоциации Украины
Идея сжигать в котлах ТЭЦ солому еще в 80-х показалась бы смешной. Однако сейчас ученые видят не только возможность заменить ею, кукурузой и подсолнечником две трети газа, но и доказывают, что тепло

1
0