Спецвозможности
Новости

Берег лівий, бізнес правий

13.07.2011
668
Берег лівий, бізнес правий фото, иллюстрация

Чергова виставка “АГРО” відбулася на тлі певного пожвавлення агроринку, спричиненого інформацією про відміну квот на експорт зернових. Однак сказати, що експоненти випромінювали оптимізм, було б перебільшенням.

Мандруючи з лівого берега Дніпра на правий і навпаки, виставка "АГРО" щоразу збирала численний аграрний загал і ставала місцем зустрічей ділових партнерів, укладання нових контрактів. Місце нинішньої дислокації - Міжнародний виставковий центр на "Лівобережній" - викликало чимало суперечливих оцінок. "Де тут паркуватися?" - розпачливо питає топ-менеджер однієї з провідних компаній на ринку засобів захисту рослин. "Замало місця для тваринництва", - наголошує представник агрофірми, основна спеціалізація якої - розведення великої рогатої худоби. Водночас негативні враження дещо розбавлені й позитивом. "Вдало організовані семінари й конференції: я зміг відвідати кілька заходів, які відбулися в сучасних приміщеннях, повністю прилаштованих для широких зібрань", - зазначив фермер з Одещини. "За кількістю укладених контрактів виставка перевершила наші найоптимістичніші сподівання", - не приховував радощів менеджер із продажу компанії, що займається реалізацією засобів захисту рослин. Одне слово, спектр думок щодо доцільності проведення "АГРО" саме там, де вона була цьогоріч проведена, - широкий. Звісно, обмежені площі певною мірою не дають змоги продемонструвати всі досягнення сучасної агротехнологічної думки. Й це - вагомий мінус. До честі організаторів варто зауважити, що вони зробили багато чого для того, щоб експоненти та відвідувачі почувалися затишно на вкрай обмеженій площі неподалік центру величезного мегаполісу. Одначе бізнес теж можна зрозуміти: коли з чотирьох днів виставки два припадає на суботу та неділю, то це аж ніяк не сприяє ефективності роботи. Наступний рік має стати роком компромісів між організаторами та учасниками.
   Державна увага до сільського господарства нині наче і декларується, однак у вправних українських аграріїв інколи виникає певний острах щодо трансформування такої уваги в зазіхання владців чи фірм, що належать їхнім родичам, на родючі чорноземи. В усякому разі, міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк підкреслив, що сільське господарство для нинішньої влади є пріоритетом. "АГРО" завжди мала славу виставки, де органічно поєднувалися, здавалося б, непоєднувані речі: офіціоз державних інституцій і бізнес-активність численних продавців і покупців на ринку. Зберегла вона цю свою особливість і змінивши місце дислокації.
   Увага іноземних ділових і державних кіл саме до аграрної України щороку збільшується. Про це свідчить численність зарубіжної міністерської присутності у Києві під час "АГРО". Керівники аграрних відомств різних країн уже традиційно на початку червня поспішають до України. Інтеграція України у світові структури, вихід на нові ринки - вимога сьогодення.

Олексій Рижков
o.ryzhkov@univest-media.com

Интервью
координатор проекта "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сельское хозяйство относится к тем отраслям, где объединение может принести к значительному повышению конкурентоспособности. По инициативе крупнейшей в Польше гастрономической закупочной группы Horeca GGZ в Украине будет создана... Подробнее
Башинский Виталий Владимирович, национальный консультант FAO по вопросам биобезопасности и ветеринарии
Общепризнанные стандарты безопасности качества пищевых продуктов – это язык, на котором говорят импортеры, международные торговые сети и закупщики. Украина пока что только на пути  формирования

1
0