Спецможливості
Новини

Анексований Росією Крим експортував своє зерно до шести країн

11.09.2017
1769
Анексований Росією Крим експортував своє зерно до шести країн фото, ілюстрація
Аграрії анексованого Росією Криму відправили в серпні за кордон 105,7 тис. т зерна і продуктів його переробки

Аграрії анексованого Росією Криму відправили в серпні за кордон 105,7 тис. т зерна і продуктів його переробки. Про це повідомили в федеральній держбюджетній установі «Центр оцінки якості зерна», пише propozitsiya.com за матеріалами eizvestia.com.

Зерно попрямувало до шести держав, переважно на Близький Схід: Сирії, Саудівської Аравії, Туреччини та Лівану. Крім цього, кримську продукцію купували в Індії.

При цьому Індія закуповувала виключно горох, Саудівська Аравія - ячмінь, Ліван і Албанія - пшеницю. Туреччина, крім пшениці, закупила ще насіння льону.

Кримське зерно експортується через три морські порти: Севастопольський (61,5%), Керченський (30,7%) і Феодосійський (7,8%).

Як повідомив президент Російського зернового союзу Аркадій Злочевський, відновилася припинена в минулому сільгоспсезоні рейдова перевалка (доставка зерна баржами на великотоннажне судно, що знаходиться за межами портів) і через рейд кримське зерно відправляється за межі півострова, марковане як російське.

На думку виконавчого директора «Глогос проект» Семена Чудакова, рейдова перевалка зерна призводить до недоотримання прибутку дрібними кримськими виробниками.

«Схемою рейдової перевалки користуються в основному найбільші компанії-експортери, які мають значні обсяги вантажу і налагоджений ланцюжок поставки товару від виробника до кінцевого покупця. Незалежним виробникам і невеликим торговим компаніям взяти участь у рейдовому перевалюванні проблематично. Наявність лише невеликих обсягів і складність організації всього логістичного процесу часто змушує їх продавати свій товар великим гравцям ринку за заниженими цінами», - розповів він.

Ключові слова: зерно, Крым, аннексия, Россия

Інтерв'ю
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее
На українських полях овочевих культур вирощується значно менше, ніж зернових, але і за такої ситуації країна забезпечена смачною і вітамінною продукцією. Хоча тенденції змінюються. Так, внаслідок повномасштабної війни у 2022 році, за... Подробнее

1
0