Спецможливості
Новини

Американські фермери цікавляться мікроелементами

14.09.2017
2494
Американські фермери цікавляться мікроелементами фото, ілюстрація

По мірі того, як американські фермери відточують технологію внесення макроелементів, визначаючи оптимальні норми і строки внесення, вони цікавляться технологіями, які можуть вивести врожайність на новий рівень. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agribusinessglobal.com.

Регіональний агроном фірми WinField United Джейсон Хегеле розповів, що найкрупніші фермери штату Іллінойс, де він працює, не лише використовують мікроелементи, а й стверджують, що вони є ключовою складовою в справі підвищення врожайності.

"Попит на мікродобрива зростає, попри загальний невеликий спад на ринку, тому що фермери все одно хочуть досягти кращого результату. Дилери провели хорошу роботу з роз’яснення потреб культур", - коментує продукт-директор YaraVita "Yara Північна Америка" Тоні Гудроуд.

Попри зниження цін на сільгосппродукцію, у фермерів залишається можливість виділяти додаткові ресурси на мікродобрива завдяки зростанню ефективності, яку демонструє тканинний аналіз рослин, до якого фермери все частіше вдаються.

Д. Хегеле наводить приклад минулого року, коли робився аналіз на вміст марганцю на трьох соєвих полях у штаті Індіана. На двох з них спостерігався дефіцит цього елементу, на третьому - на рівні норми. Внесення марганцю на двох перших полях дало приріст урожайності від 2,4 до 6,8 ц/га, тоді як на третьому - всього 0,7 ц/га і навіть не окупило підживлення.

Інша компанія - Mosaic - має власний підхід до мікроелементів: вона фокусується на синергії елементів, застосовуючи два базові продукти - MicroEssentials та Aspire.

"Протягом років попит на них стабільно зростає, не уповільнюючись, - розповів менеджер з продажів преміум-продуктів компанії Том Фрай. - Якщо фермери прагнуть досягти все вищої врожайності, вони мусять вносити збалансовану суміш більшої кількості елементів живлення, ніж у минулому”.

"Незалежно від зниження цін на сільгосппродукцію, фермери продовжують вкладати кошти в мікродобрива", - зазначає старший продукт-менеджер з добрив фірми Compass Minerals Ватрен Юрін.

"Бор, який сприяє зав’язуванню плодів, став одним з мікроелементів, які привертають більшу увагу виробників основних культур", - констатує старший менеджер з продажів фірми AgroLiquid Гейлін Бір.

"Ті, хто ставить за мету зібрати 4 т/га сої, не купують борних добрив. Їх купують ті, хто ставить за мету зібрати 5,5–6,5 т/га. Так само і з бавовником: ті, хто ставить великі цілі, на дрібні деталі звертають не меншу увагу, ніж на важливі, і бор - одна з таких дрібних деталей", - продовжує Г. Бір. Також він відзначив, що фермери стали частіше включати в програму живлення марганець, якщо вони використовують програми захисту сої з використанням Раундапу.

Як пояснив Род Гурганус з Університету штату Північна Кароліна, це відбувається тому, що частина гліфосату, потрапляючи в рослину, утворює сполуки, які шкодять хлорофілу, що спричиняє пожовтіння листя.

"Проблема набула такого розголосу, що марганець стали вносити й на кукурудзу", - розповів Г. Бір.

AgroLiquid настійно рекомендує робити аналіз грунту, зазвичай восени, після збирання врожаю. Компанія виробляє кожен елемент живлення окремо і додає мікроелементи за результатами аналізу. Щоб полегшити рух мікроелементів у рослині, вона застосовує хелати вуглецю. В AgroLiquid є дослідницька ферма, де проводяться дослідження з малопоширеними мікроелементами - кремнієм, кобальтом і нікелем.

"Якщо потенціал урожайності зростатиме і в майбутньому, то слід з’ясувати, чи варто буде фермерам інвестувати ще й у ці мікроелементи", - пояснює Г. Бір.

Переклад - Богдан Малиновський

Інтерв'ю
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее
Зараз іде палке обговорення законопроекту про обіг сільськогосподарських земель. Сьогодні з цього приводу збереться комітет ВР з питань аграрної та земельної політики. Напередодні ми поспілкувалися з секретарем комітету Іваном Чайківським... Подробнее

1
0