Спецможливості
Новини

Активізація імпорту канадської свинини в Україну маловірогідна

21.03.2017
1527
Активізація імпорту канадської свинини в Україну маловірогідна фото, ілюстрація
По мірі зростання внутрішньої ціни на ринку живця ризики імпорту канадської свинини будуть посилюватись

Поглиблення економічної співпраці та торгівлі з Канадою може відчутно спростити обмін досвідом та інноваціями у галузі, налагодження торгівлі обладненням, генетикою, спермопродукцією чи кормовими домішками. Це в свою чергу сприятиме розвитку промислового свинарства в Україні.

Однак активізація завезення сировини, яку прогнозують на тлі послаблення її внутрішньої пропозиції, маловірогідна. Такі висновки робить аналітик Асоціації свинарів України Олександра Бондарська, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

Експерт зазначає, що по мірі зростання внутрішньої ціни на ринку живця ризики імпорту канадської свинини будуть посилюватись. Зокрема, якщо станом на 10-те березня середня ціна закупівлі свиней І-ї категорії забійною вагою в Україні становила близько 43 грн/кг, то в Канаді цей показник закріпився на рівні $1,32/кг чи 35,5 грн/кг.

Проте, не варто забувати, що відчутним бар’єром для імпортної продукції залишається девальвація, яка «запускає» на внутрішній ринок лише найдешевшу продукцію, нагадує О. Бондарська. Так, середня ціна кілограму імпортованої протягом 2016-го свинячої м’ясної сировини варіювала в межах $1,2-2/кг, тоді як кілограм свинини, експортованої з Канади, в цей період коштував значно дорожче – $2,3-2,7/кг.

Крім цього, аналітик Асоціації свинарів зауважила, що Україну важко назвати «логістично зручною» для товарообігу з Канадою. Водночас, ємність українського ринку навіть за умов прогнозованого триразового збільшення обсягів імпорту (до 15 тис. т забійною вагою) залишається досить незначною порівняно з понад 900-ма тис. т свинини, які Канада експортує щорічно.

«Враховуючи наявність більш наближених до України конкурентів (постачальники свинини з ЄС), які можуть оперативніше реагувати на зміну цін та попиту на імпорту сировину, канадські трейдери, найвірогідніше продовжуватимуть боротьбу з ними на просторах привабливіших по ціні азійських ринків», - резюмує О. Бондарська.

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро»
Від успішного менеджера до засновника бізнесу. Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро» разом із норвезьким інвестором створив команду однодумців, які цінують та люблять сільське господарство. Компанія є надійним... Подробнее

1
0