Активізація імпорту канадської свинини в Україну маловірогідна
Поглиблення економічної співпраці та торгівлі з Канадою може відчутно спростити обмін досвідом та інноваціями у галузі, налагодження торгівлі обладненням, генетикою, спермопродукцією чи кормовими домішками. Це в свою чергу сприятиме розвитку промислового свинарства в Україні.
Однак активізація завезення сировини, яку прогнозують на тлі послаблення її внутрішньої пропозиції, маловірогідна. Такі висновки робить аналітик Асоціації свинарів України Олександра Бондарська, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.
Експерт зазначає, що по мірі зростання внутрішньої ціни на ринку живця ризики імпорту канадської свинини будуть посилюватись. Зокрема, якщо станом на 10-те березня середня ціна закупівлі свиней І-ї категорії забійною вагою в Україні становила близько 43 грн/кг, то в Канаді цей показник закріпився на рівні $1,32/кг чи 35,5 грн/кг.
Проте, не варто забувати, що відчутним бар’єром для імпортної продукції залишається девальвація, яка «запускає» на внутрішній ринок лише найдешевшу продукцію, нагадує О. Бондарська. Так, середня ціна кілограму імпортованої протягом 2016-го свинячої м’ясної сировини варіювала в межах $1,2-2/кг, тоді як кілограм свинини, експортованої з Канади, в цей період коштував значно дорожче – $2,3-2,7/кг.
Крім цього, аналітик Асоціації свинарів зауважила, що Україну важко назвати «логістично зручною» для товарообігу з Канадою. Водночас, ємність українського ринку навіть за умов прогнозованого триразового збільшення обсягів імпорту (до 15 тис. т забійною вагою) залишається досить незначною порівняно з понад 900-ма тис. т свинини, які Канада експортує щорічно.
«Враховуючи наявність більш наближених до України конкурентів (постачальники свинини з ЄС), які можуть оперативніше реагувати на зміну цін та попиту на імпорту сировину, канадські трейдери, найвірогідніше продовжуватимуть боротьбу з ними на просторах привабливіших по ціні азійських ринків», - резюмує О. Бондарська.