Спецможливості
Новини

Агролайфхак: як вибрати машину для сушіння овочів

16.08.2017
3067
Агролайфхак: як вибрати машину для сушіння овочів фото, ілюстрація
Вибір сушарки для певного харчового продукту залежить в основному від виду кінцевого продукту, кількості та типу вологи, швидкості сушіння, температурної чутливості, фізичної структури сухого матеріалу, вимог до якості сушеної продукції і багатьох інші факторів

Сушильна машина має забезпечувати виробництво якісного продукту і найоптимальніше споживання енергії, відповідати жорстким вимогам щодо високих темпів виробництва та суворим екологічним нормам. Як правильно вибрати сушильну машину - пише propozitsiya.com з посиланням на журнал "Плантатор".

Неправильний вибір сушильної системи або умов сушіння може вплинути на фізичні й харчові властивості висушеного продукту. Вибір сушарки для певного харчового продукту залежить в основному від виду кінцевого продукту, кількості та типу вологи, швидкості сушіння, температурної чутливості, фізичної структури сухого матеріалу, вимог до якості сушеної продукції і багатьох інші факторів.

Сушарки в основному класифікують за способом теплопередачі (теплопровідність, конвекція та випромінювання). Однак основна класифікація сушарок ґрунтується на фізичній природі вологого матеріалу для висушування. Для рідких продуктів розпилювальна сушарка є найбільш звичним способом сушіння разом із роторними сушильними барабанами. Для сушіння твердих часток є кілька типів сушарок, і вибір залежить від розміру та форми вологого матеріалу. Найчастіше використовують сушильні печі для твердих часток: роторні, сушіння в киплячому шарі, стрічкові конвеєрні сушарки, гвинтові конвеєрні сушарки, вакуумні системи.

Змінюючи швидкість потоку повітря, температуру, вологість або робочий тиск окремо або в комбінації, процес сушіння можна контролювати, щоб зменшити експлуатаційні витрати.

Найбільш поширеним способом сушіння для зневоднення продуктів харчування є використання гарячого повітря як сушильного середовища.

Багаторівнева сушарка - це процес безперервної конвекції, де продукт рівномірно розподіляється на конвеєрах із регульованою швидкістю і переміщується поступово всередині сушарки, де піддається впливу гарячого повітря. У цих сушарках продукт кілька разів протягом всього процесу сушіння переміщується на конвеєр на іншому рівні, що значно оптимізує видалення бажаної кількості вологи та забезпечує рівномірну якість продукту. Основною перевагою є велика площа сушильної поверхні порівняно з невеликим габаритним розміром надзвичайно ефективного обладнання. За допомогою цієї системи можна висушити продукт за коротші проміжки часу за низької температури сушіння та зменшення розмірів машини. Для обробки матеріалів із високим умістом вологи система може бути також з’єднана з попередньою сушаркою для досягнення оптимальних результатів, тоді як конвеєрна система з регульованою швидкістю дозволяє змінювати час сушіння. На основі вимог до кінцевого продукту можна отримати широкий діапазон температур сушіння, максимум 85°С.

Автоматичне регулювання вологості, температури та потоку повітря дозволяє оптимізувати параметри сушіння за рахунок підвищення енергетичної ефективності та однорідності сушіння продукту. Напрямок руху повітря через продукт впливає на ефективність і однорідність процесу. Сушарки змішаного потоку широко визнані як найбільш універсальний та ефективний принцип сушіння для сипучих продуктів. Змінний вплив гарячого та холодного повітря забезпечує м’яку обробку й однорідне сушіння продукту, а регенерація потоку гарячого і сухого повітря дозволяє підвищити якість продукції та обмежувати викиди запахів.

Ще одним нововведенням у світі сушильних машин є застосування автоматичної системи миття, яка інтегрована в сушарку, що забезпечує високу гігієну процесу. Найвищі стандарти гігієни також забезпечуються завдяки широкому використанню деталей із нержавіючої сталі та використання твердих, плоских і легко миючих поверхонь конвеєрів. Пристрій безперервної мийки на зворотній стороні конвеєра і санітарні системи повітряних каналів дозволяють легко мити машину.

Автоматичний конвеєр для завантаження продукту в сушильну машину дозволяє мінімізувати витрати на персонал і досягти високих виробничих потужностей.

Інтерв'ю
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее

1
0