Спецможливості
Новини

Агролайфхак: як зберегти гарбуз і продати за піковою ціною

20.04.2017
4685
Агролайфхак: як зберегти гарбуз і продати за піковою ціною фото, ілюстрація
Завдяки корисності продукту ціни на нього постійно зростають, а протягом сезону можуть злетіти більше, ніж у 10 разів

Гарбуз таїть дуже багато технологічних і ринкових сюрпризів. Зате за перспективністю він може обійти таких своїх сусідів по городу, як картопля, цибуля, буряк та інші. Про особливості бізнесу на гарбузі розповів агроном компанії «Професійне насіння» Юрій Підлужний, пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

Завдяки корисності продукту ціни на нього постійно зростають, а протягом сезону можуть злетіти більше, ніж у 10 разів. Наприклад, якщо у вересні минулого року за 1 кг гарбуза давали 1,20-1,50 грн, то в лютому 2017-го - 8-9 грн, а на початку квітня ціни досягли 16-22 грн. Це, за спостереженням експерта, пік цінового коливання. Завдання городника полягає в тому, щоб зберегти продукт до цього часу.

Один з найпопулярніших сортів гарбуза на ринку - Мускат де Прованс, в народі його називають Ромашкою. Це середньопізній десертний сорт. Його вегетація триває 115-120 днів з моменту сходів, вага плода досягає 3-4 кг, іноді 7 кг на, але на ринку затребуваний саме менший калібр. Продукт має чітко виражені частки, помаранчеву м'якоть, дуже ароматний запах і солодкий смак, термін зберігання близько чотирьох місяців.

З цим сортом конкурує UG-205 F1. Час її вегетації - близько 100 днів, оптимальна вага - 1,5-2 кг, саме такий розмір затребуваний супермаркетами, продовжує Ю. Підлужний. Один кущ дає 12-14 плодів, при цьому він має тривалий період зберігання - близько 6 місяців. Плоду притаманні яскравий десертний смак і запах. Урожайність - мінімум 60 т/га. Вищий результат залежить від майстерності фермера. На зрошенні можна отримати і 90 т/га. Секрет довгого зберігання UG-205 F1 в тому, що від Мускат де Прованс сорт відрізняється дуже маленькою насіннєвою камерою і невеликою кількістю насіння. Насіння «дихають», перебуваючи всередині, і таким чином, руйнують плід.

Але для обох сортів головне правило - зібрати врожай до заморозків. Тому що пошкоджені холодом плоди довго зберігається не можуть. Бажано почати збирати продукцію на початку вересня, за два-три заходи, у міру дозрівання. Друге правило - обов'язковий збір з плодоніжкою. Ті плоди, які будуть без «хвостика», слід відкласти в бік і реалізувати протягом короткого періоду.

Примхливому «Мускату» для зберігання потрібна більш висока температура - 10-18 градусів, вологість - 65-70%. Гарбуз UG-205 F1 менш вибагливий, так як має меншу насіннєву камеру. Його можна зберігати в невисоких буртах, або в сітках на піддонах, з хорошою вентиляцією.

Гарбуз - теплолюбна культура, нагадав Ю. Підлужний, і, відповідно, посів повинен проводиться лише тоді, коли температура грунту на глибині загортання насіння досягне 12-13 градусів. У минулому році багато хто зробив помилку. Кінець квітня був теплий, посіяли на початку травня, потім задощило, температура опустилася і гарбуз не зійшов, а насіння попріло. Але й затягувати з посівом теж не можна, попередив Ю. Підлужний.

Інтерв'ю
Наталія Савченко
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,

1
0