Спецможливості
Новини

Агрохолдингам буде складно зберегти свій земфонд після відкриття ринку

12.04.2017
1963
Агрохолдингам буде складно зберегти свій земфонд після відкриття ринку фото, ілюстрація
Існує міф про те, що після відкриття ринку або надання права українцям вільно купувати і продавати землю, всю землю скуплять олігархи та іноземний капітал. Насправді ситуація прямо протилежна

Існує міф про те, що після відкриття ринку або надання права українцям вільно купувати і продавати землю, всю землю скуплять олігархи та іноземний капітал. Насправді ситуація прямо протилежна. Є як мінімум три причини так вважати. Свої аргументи виклав член комітету Верховної ради з питань аграрної політики Олексій Мушак, пише propozitsiya.com з посиланням на biz.nv.ua.

1. До запровадження мораторію великих агрохолдингів не було. А за 16 років обмеження вони виросли, як гриби після дощу. "Було б дивно, якби великі латифундисти боролися з тим, що їх породило. Саме тому наразі немає жодного агрохолдингу, який би відкрито підтримав запровадження ринку землі", - зазначає екперт.

2. Наразі вигідніше орендувати землю, ніж її викуповувати. З однієї простої причини – в 2016 році середня плата за 1 га склала 1057 грн або $40. Українська земля після відкриття ринку буде коштувати приблизно $2 тис./га. Вартість залучення капіталу 10% річних або $200. Таким чином тільки сплата за відсотками буде на $160 більше ніж щорічна орендна плата. "Економічного сенсу скупки землі при такій дешевій оренді нема", - підкреслює О. Мушак.

3. Великі агрохолдинги перекредитовані та не мають ресурсів для земельної експансії., що демонструє топ-3 латифундистів України. Перший – UkrLandFarming, основний бенефіціар – Олег Бахматюк. Заборгованість $1,6 млрд. Другий – Юрій Косюк, "Миронівський хлібопродукт", заборгованість - $1,236 млрд. Третій – "Кернел", бенефіціар Андрій Веревський. Заборгованість – $1,054 млрд. "Для вищеперерахованих компаній мегазадачею та проблемою буде зберегти свій земельний фонд після відкриття ринку. Вже не кажучи про подальшу експансію", - вважає нардеп.

Крім того, О. Мушак підкреслив, що постійне продовження мораторію свідчить про економічну зацікавленість в ньому. "Основними вигодонабувачами є наразі великий бізнес. По факту, українське аграрне чудо є прямим наслідком дешевої оренди земельних паїв 7 млн українців. І це надзвичайно несправедливо. Саме тому 55 народних депутатів України зробили конституційне подання з вимогою відмінити мораторій, як такий що обмежує права та свободи громадян нашої держави", - додав нардеп.

Інтерв'ю
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее

1
0