«АГРО»: була, є і буде!

Початок літа… І ось уже кілька років поспіль у Києві, в НВЦ, проходить одна з головних аграрних подій року — виставка «АГРО».
О. Єрмоленко
o.yermolenko@univest-media.com,
А. Сухина
a.sukhina@univest-media.com
Не став винятком і цьогорічний виставковий сезон — попри економічну кризу та війну в країні, аграрії таки зібралися на свою традиційну щорічну зустріч. І це дуже добре, адже є свідченням значущості аграрної промисловості в житті нашої багатостраждальної країни, бо ж вона на сьогодні залишається чи не єдиним «спроможним» сектором економіки України і все ще приваблює іноземних інвесторів.
В аграрний комплекс України цього року інвестовано близько 66 млрд грн. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко в рамках відкриття XXVII Міжнародної агропромислової виставки «АГРОро-2015». За його даними, це майже на 14 млрд більше, аніж торік. «Цього року зацікавленість в інвестуванні у сільське господарство суттєво збільшилася. При цьому виробники вкладають власні кошти, у тому числі у придбання сільськогосподарської техніки. Банківських кредитів залучено лише 8,4 млрд», — сказав міністр. Він висловив упевненість у тому, що високий представницький рівень «АГРО-2015» дасть змогу збільшити обсяги залучення інвестицій в аграрну галузь та презентувати іноземним партнерам найкращі здобутки українських виробників. «Сьогодні тут тисячі одиниць техніки, кращі наукові досягнення. Нас підтримали п’ять офіційних іноземних делегацій, вони проводять перемовини з нашими виробниками щодо залучення інвестицій та можливостей спільної діяльності», — повідомив Олексій Павленко.
Цього року загальна виставкова площа «Агро-2015» становила 25 тис. м2. У рамках виставки протягом чотирьох днів було презентовано найкращі здобутки агропромислового комплексу України. Виробничий та інвестиційний потенціал представили всі області країни, а також найпотужніші українські та міжнародні підприємства. Загалом участь у виставці взяли понад 1000 гостей із 16 країн світу, у т. ч. з Грузії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини тощо. Серед гостей — дипломати, потенційні інвестори, міжнародні фінансово-економічні донори, представники бізнесу та експерти. Крім того, під час виставки пройшла ціла низка конференцій, круглих столів, презентацій, семінарів, двосторонніх перемовин, а також спеціалізованих виставок за кожною галуззю аграрного виробництва, зокрема:
ExpoAgroTech 2015 — сільськогосподарська техніка, обладнання і запасні частини;
Біопаливо-2015 — відновлювальні джерела енергії;
Hi-Tech Агро-2015 — автоматизація, керування альтернативною енергетикою, GPS і GIS-технології;
Organic-2015 — органічні продукти і технології;
Animal’EX-2015 — сільськогосподарські тварини, ветеринарія і продукти для тваринництва;
FishExpo-2015 — рибне господарство і рибальство;
Рослинництво і агрохімія — агротехніка, агрохімія, екологічні продукти і технології, присадибне господарство, садівництво, городництво, рослинництво, теплиці.
Незважаючи на доволі насичену програму, варто сказати, що цьогорічна «АГРО» все ж таки була меншою, аніж рік тому. Відчувалося, що в країні не все гаразд. Та, попри все, за кількістю експонентів та відвідувачів «АГРО» залишається найбільшою агропромисловою виставкою Східної Європи. Хоча, спостерігаючи за відвідувачами, було помітно, що більша їхня частина мала до сільського господарства, скажімо відверто, ну дуже, дуже опосередковане відношення (прийшли погуляти, у приємній тіні зеленої зони випити пивка або чогось міцнішого та заїсти все це смачними шашликами, пловом та бограчем). Можливо, це і непогано, адже хай і у такий спосіб, але широкі верстви населення нарешті проникнуться тим, що Україна — це аграрна держава, і більше цінуватимуть нелегку працю аграріїв та ставитимуться до них із належною повагою, на яку вони заслуговують. Утім, справжніх аграріїв теж вистачало (особливо на другий день виставкового свята, коли близько 5 тис. сільгоспвиробників з усієї України після завершення Першого Всеукраїнського аграрного віче, на якому було дано старт розробці стратегічної програми розвитку української економіки на найближчі 35 років, повні натхнення та радощів буквально поринули у виставкову суєту).
Як і завжди, на «АГРО-2015» най-більше була представлена техніка — вітчизняна і зарубіжна, сільськогосподарська і комерційна, навіть легкова (окремий стенд мала Toyota, а Mersedes запрошував усіх охочих узяти участь у тест-драйві новеньких Smart’ів), спеціальні розділи виставки були присвячені обладнанню для переробки та зберігання сільськогосподарської продукції, запасним частинам. Чи не найбільшими стендами виставки були експозиції компаній АГКО, АМАКО і «Тайтен Машинері».
«Магнітами» виставкового павільйону Корпорації АГКО, які нестримно притягували відвідувачів, були новенькі гусеничні трактори серій МТ 700Е та МТ 800Е. Це був прем’єрний показ цих польових красенів в Україні (до речі, Україна — перша країна Східної Європи, де стартуватимуть продажі цих розумних та потужних машин), що корпорація приурочила до свого 25-річчя. Ці трактори вже відомі у США та Європі, втім, головна їхня відмінність від машин попереднього модельного ряду — новий двигун, який почали встановлювати із січня цього року. Відтепер трактори Е-серії оснащено двигунами Agco Power (700Е — 7-циліндровий із робочим об’ємом 9,8 л, 800Е — 12-циліндровий із 16,8 л робочого об’єму) із двоступінчастим турбонаддувом та паливною системою третього покоління Сommon Rail, яка дає змогу отримувати високий ККД за зниженої температури згоряння пального, що забезпечує скорочення викидів у довкілля шкідливих твердих часток. На тракторах нової серії (зокрема МТ 700 Е) збільшено практично на 50% місткість паливного бака (до 773 л). Разом зі збільшенням крутного моменту та продуктивності гідравлічної системи це суттєво підвищує ефективність машин і дає змогу операторові проводити більше часу в полі без потреби дозаправлювання.
Challenger є першим і єдиним трактором, спеціально розробленим для експлуатації на гумових гусеницях. У новій серії E встановлено унікальну систему Mobil-Trac™ для неперевершеного зчеплення за низького ущільнення. На доповнення широкого вибору гусениць і опорних катків представлений трактор серії MT700E оснащено новими 34-дюймовими (864-міліметровими) гусеницями General Ag і Extreme Ag. Для забезпечення максимального зчеплення MT700E відтепер доступні із додатковими важелями, що встановлюються на візку для підтримання співвідношення ваги/потужності на оптимальному рівні за одночасного зниження ущільнення грунту і захисту сільськогосподарських культур.
Флагманом серії 700Е є модель Challenger MT775E із номінальною потужністю 405 к. с. «Середній» трактор — MT765E із двигуном номінальної потужності 381 к. с., «молодший» у модельному ряду — MT755E із номінальною потужністю 350 к. с. У лінійці 800 Е — три моделі: MT875E (598 к. с.), MT865E (548 к. с.) і MT855E (496 к. с.).
І що дуже важливо — додатково до м’якого перемикання передач нові Challenger також отримали ще й технічні поліпшення для підвищення комфорту оператора, продуктивності і збільшення терміну експлуатації.
І що цікаво, один із тракторів, виробництво яких розпочалося у січні 2015 року, вже відправлено одному українському замовнику — за два місяці роботи він встиг напрацювати 700 мото-год у складних погодних умовах Полісся. Ну і, як зазначили представники корпорації, якщо раніше подібну техніку купували холдинги, то наразі «Челленджери» купують навіть фермери, що обробляють півтори-дві тисячі гектарів.
Традиційно чи ненайбільшою експозицією на виставці був стенд компанії АМАКО. Звісно, організаційно-структурні зміни, що відбулися у компанії від початку року, наклали певний відбиток і на її виставкову експозицію. Цього разу вона була, скажімо так, лаконічнішою, адже АМАКО, залишаючись лідером українського ринку, дещо змінила акценти у своїй діяльності, відмовилася від певних робочих напрямів та сфокусувалася на інших — насамперед це продаж с.-г. техніки та запасних частин, сервіс та продаж комерційного транспорту, будівельної техніки тощо. Втім, це не завадило АМАКО представити на виставці всі актуальні напрями діяльності компанії.
Про те, як сьогодні працює компанія, про особливості продажів та підтримку агровиробників, цікаві нюанси її діяльності у «зміненому форматі» нам розповіли керівники бізнес-підрозділів
АМАКО, які працювали на виставці.
Олег Гук,
комерційний директор:
— Загальна ситуація у країні, цілком природно, не могла не позначитися на показниках нашої компанії. Ми були змушені швидко реагувати на сьогоднішні реалії. У час змін вирішили також змінити нашу продуктову стратегію, а саме: зменшити наш модельний ряд техніки від 180 одиниць до 60, — сконцентрувавшись на професійній сервісній підтримці та наявності запчастин до техніки на складі, що залишається у нашому продуктовому ряді.
Якщо говорити про цьогорічні продажі сільськогосподарської техніки, то вони незначно відрізняються від продажів у 2014 році. Торік ми проводили акцію на грунтообробну техніку та техніку для висіву, обмінюючи її на врожай’2014 за цінами, що на 30% вищі від ринкових. Скажімо, кукурудзу приймали по 200 дол./т, а соняшник — по 500 дол. на найближчому сертифікованому до господарства елеваторі, тоді як тонна кукурудзи у порту коштувала орієнтовно 140–150 дол.
Щодо того, як ми просуватимемо нашу техніку на ринку цього року, то у нас уже заплановано понад десять польових демонстрацій у різних регіонах України, де ми зможемо показати у роботі причіпну техніку в агрегаті з тракторами Massey Ferguson безпосередньо на полях потенційних покупців. Це чудова нагода переконати наших клієнтів, що техніка, яку ми пропонуємо, відповідає найвищим світовим стандартам.
Що стосується комерційної техніки, то ті зміни, що відбулися у компанії, — найсприятливіші для нашого бізнесу, адже компанія реалізувала в Україні чимало такої техніки. А як відомо, вона потребує сервісу та ремонтів. Тож розширення мережі сервісних майстерень до 14 у різних регіонах країни (зокрема, у Києві, Запоріжжі, Херсоні та ін.) сприятиме активізації бізнесу. В липні цього року ми відкриваємо нову сервісну майстерню у Києві. В цьому ж місяці очікується відкриття адаптованої до стандартів Iveco сервісної майстерні у Запорізькій обл. А до кінця року — ще й на Херсонщині. Далі, звичайно, у планах — відкрити такі самі майстерні в усіх наших обласних центрах, щоб дати можливість нашим клієнтам отримати в компанії АМАКО якісний сервіс і щодо комерційних автомобілів та якісної поставки з/ч до них.
Андрій Томкевич,
департамент продажу запасних частин:
— Із цього року пріоритетними у нашій компанії напрямами бізнесу є продаж запчастин, сервіс та безпосередньо продаж с.-г. техніки. До цього року в компанії було чотири департаменти продажу запасних частин — сьогодні їх об’єднали в один. Головний акцент у його діяльності — це закупівля та забезпечення клієнтів необхідними запчастинами за прийнятною ціною.
Наразі ми маємо 325 постачальників запчастин, які виробляють переважно серійні комплектуючі, пріоритетними із яких для нас є запчастини на техніку, що продає компанія, незалежно від того, коли здійснювали ці продажі. На складах маємо запчастини практично до всієї техніки північно-американського та європейського виробництва. Добираємо найзатребуваніші до найпопулярніших на ринку моделей техніки, що, за статистикою, виходять із ладу найчастіше, тому зовсім скоро наш продуктовий портфель поповниться новою номенклатурою — запчастинами до техніки John Deere, Claas та Case IH. Для зручності наших клієнтів незабаром запрацює інтернет-портал запасних частин, де кожен клієнт матиме свій власний кабінет, завдяки чому зможе отримувати інформацію щодо асортименту, наявності запчастин, стану розрахунків тощо. Також через портал можна буде замовити необхідні запчастини та сервіс, тобто він працюватиме і як інтернет-магазин.
Наразі як ніколи актуальним питанням залишається сервіс, а саме його можливості та якість. Ми постійно працюємо над розширенням переліку надаваних послуг, а також підвищенням їхньої якості та оперативності. Наша мета — аби кожен клієнт АМАКО міг швидко і якісно отримати у наших сервісних центрах чи то пунктах практично всі види сервісних послуг, у т. ч. і щодо ремонту різних видів техніки. Для цього, наприклад, ми переобладнуємо в сервісно-ремонтну майстерню митно-ліцензійний насіннєвий склад площею 900 м2. Використовуватимемо його для ремонту вантажних авто, тракторів, іншої техніки. Також у планах — розширення мережі таких сервісних майстерень по всіх регіонах країни. Звісно, ми надаємо послуги не лише у стаціонарних центрах — наші виїзні ремонтні бригади завжди готові прийти на допомогу.
Антон Завалко,
департамент агропродуктів:
— Департамент агропродуктів є одним із основних інструментів реалізації товарів компанії АМАКО, позаяк розробляє різноманітні акційні пропозиції та вигідні програми для сільгоспвиробників, клієнтів компанії щодо придбання основних товарів і послуг із подальшою реалізацією придбаного зерна на внутрішньому або зовнішньому ринках.
Незважаючи на структурні зміни, АМАКО завжди прагне бути ближчою до с.-г. виробника і допомагати йому у вирішенні виробничих питань. Разом із цим, АМАКО — єдина компанія на ринку України, яка, розуміючи скрутне економічне становище в державі, а також гостру потребу сільгоспвиробників у «швидких» грошах, пропонує ексклюзивну можливість купівлі основної частки пропонованих нею товарів та послуг в обмін на зерно та олійні культури за цінами, що є вищими, ніж ринкові. Зокрема, ми розпочали акцію на техніку для збирання врожаю.
Акція полягає у тому, що техніку, яка зараз є на складах компанії, аграрій може забрати і відразу залучити до роботи, заплативши 20% її вартості і повністю розрахувавшись уже врожаєм 2015 року — також за цінами, на 15% вищими від ринкових. Скажімо, залежно від класу, за пшеницю — від 160 до 170 дол./т, ріпак — 430, кукурудзу —145, соняшник — 420, сою — 360 дол. США на найближчому сертифікованому елеваторі.
У планах компанії також запуск нової акційної програми на червень—липень 2015 року щодо форвардних контрактів на ранні та пізні зернові культури, знову ж таки — за вищими цінами, ніж ринкові, в обмін на комбайни, грунтообробну, а також посівну техніку. Втім, це не означає, що ми постійно цим займатимемося, просто наразі у такий спосіб ми йдемо назустріч товаровиробникові, який до реалізації врожаю відчуває дефіцит обігових коштів.
Валерій Ботвиновський, керівник департаменту с.-г. обладнання:
— Одним із напрямів діяльності компанії АМАКО є обладнання для зрошення. Оскільки наша компанія входить до групи компаній АІС, ми є представниками виробника торгової марки Western в Україні.
На ринку широкозахватних машин для зрошення наша техніка не є новою. Лише торік ми реалізували понад 20 широкозахватних зрошувальних машин, які «покрили» близько 1600 га с.-г. угідь. Наш модельний ряд дає змогу задовольнити майже всі запити клієнтів за прийнятними цінами та гнучкими схемами оплати. Цього року ми розпочинаємо продаж запасних частин для зрошувальної техніки, які є універсальними для більшості зрошувальних машин.
Наша компанія має висококваліфіковану команду сервісної служби, яка може надати клієнтові повний спектр послуг — від інсталяції зрошувальної техніки до післягарантійного сервісу. Щороку сервісні інженери проходять спеціалізовані навчання та тренінги, що дають змогу завжди тримати руку на пульсі всього нового.
Ми разом із нашими партнерами, працюємо над тим, щоб мати змогу допомогти аграріям в отриманні доступних «довгих» фінансів для впровадження наших систем на полях України.
Олександр Мярковський, департамент будівельної техніки:
— Попри спад у будівництві, попит на відповідну техніку на ринку все ж таки є, тож ми продовжуватимемо розвивати бізнес у цьому сегменті, щоправда, в дещо іншому форматі. Від самого початку створення департаменту ми робили акцент на техніку преміум-класу — New Holland добре відомий у всьому світі своєю якісною технікою і широким модельним рядом. Імпорт будівельної техніки преміум-класу (без урахування техніки виробництва Китаю та СНД) становив у «нормальні» роки роботи 70% усього імпорту техніки. Це був хороший шматок «пирога», але й конкуренція була відповідною.
Коли купівельна спроможність клієнтів упала у зв’язку із кризою, ми відреагували належним чином і ввели в наш модельний ряд техніку із дешевого сегмента, зокрема виробництва Китаю, для того щоб надати нашим клієнтам ширші можливості для вибору. Наразі ми представляємо на ринку також кращих китайських виробників — компанії CHL, Everun, Chаnglin. Хочу зазначити, що цю техніку виробляють на великих китайських підприємствах, де якість продукції на експорт жорстко контролюється. Що стосується стратегії роботи, то ми дотримуємося європейської схеми роботи — не просто продаємо техніку, але й забезпечуємо клієнта сервісом і запчастина ми. З цією метою ми використовуємо наші регіональні представництва, щоб бути ближчими до клієнта: як правило, це 100 км відстані або 1,5 год на реагування (на відміну від конкурентів — деякі з них посилають будівельні бригади із Дніпропетровська і Києва аж в Ужгород, причому клієнт сам сплачує транспортні витрати).
Після того, як будівельний сектор істотно «просів», ми звернули нашу увагу на ті ринки, де купівельна спроможність клієнтів була на прийнятному рівні, — це с.-г. ринок, енергетичний сектор, муніципальні підприємства. Але, розуміючи, що є величезний, так би мовити, «відкладений» попит, ми тримаємо зв’язок із нашими клієнтами у будівельному секторі. Спостерігаючи за станом доріг і кількістю «заморожених» будівельних об’єктів, ми розуміємо, що у цього сектору ще все попереду.
Серед автотехніки на виставці було представлено вантажівки, що вже завоювали прихильність сільгоспвиробників, марок Mercedes-Benz, Scania, MAN, Ford Cargo, Iveco, DAF. Зокрема, компанія MAN із її TGS Agro Lion, спеціальним сідельним тягачем для роботи із напівпричепами сільгосппризначення.
MAN TGS Agro Lion представляло ТОВ «Технофорум» — дилер компанії «МАН Трак енд Бас Юкрейн», офіційного представництва MAN Trucks & Bus у нашій країні. Це унікальна машина, яка розроблена для вітчизняних аграріїв із нагоди 100-річного ювілею першої вантажівки MAN, який відзначається цього року.
В основу новинки покладено сідельний тягач MAN TGS 21.440 (4х2) у виконанні відповідно до важких умов експлуатації — WW (World Wide). Автомобіль оснащується 440-сильним турбодизелем стандарту
«Євро 4» і перевіреною часом механічною 16-ступінчастою коробкою передач. MAN TGS Agro Lion оснащується більш високопрофільними шинами 315/80 замість 315/70. Навантаження на сідло становить 15 т, що вигідно відрізняє модель від конкурентів. Застосовано посилену ресорну підвіску передніх коліс із навантаженням на вісь 9 т — замість стандартних 7 т. Задня підвіска — пневматична, з осьовим навантаженням 13 т.
ПАТ «Бердянські жниварки», яке сьогодні виробляє дев’ять базових моделей зернових жаток, платформу-підбирач, пристосування для збирання соняшнику, кукурудзи та їхні модифікації, для збирання ріпаку, які поєднують у собі високий технологічний рівень, якість і надійність, перевірену часом, представило українським аграріям машину для пересаджування дерев. Особливість машини полягає в тому, що вона може бути встановлена на окремі шасі та причепи і є повністю автономним агрегатом, який не потребує втручання у конструкцію автомобіля або причепа. Пересадка дерев у такому разі повністю механізується і відбувається шляхом виймання дерева разом із кореневою системою у непорушеній грудці землі, що сприяє кращому пристосуванню його до зростання на новому місці. До того ж агрегат можна використовувати впродовж цілого року незалежно від розміру дерева.
Як стало вже доброю традицією, кожної виставки підприємство «Богуславська сільгосптехніка» пропонує українським аграріям щось нове.
Останнім досягненням богуславців стало створення сучасного причіпного обприскувача «Одісей», який вирізняється новою штангою із шириною захвату 22 м та вдосконаленою системою її стабілізації. Крім того, задля здешевлення обприскувача на ньому, замість звичної об’ємної штанги, встановлено пласку, яка завдяки спеціальним конструкторським рішення не поступається міцністю об’ємній, проте має нижчу вартість.
Підприємство є провідним виробником техніки для захисту рослин та внесення рідких мінеральних добрив. Українським аграріям компанія пропонує причіпні обприскувачі із шириною захвату від 18 до 28 м, а також самохідний обприскувач із шириною захвату 28 м. Донедавна максимальна ширина захвату обприскувачів від «Богуславської сільгосптехніки» становила 24 м, проте завдяки зміні конструкції крайньої секції штанги, яка сьогодні вже має додатковий ступінь захисту і конструкцію зменшеної ваги, вдалось збільшити ширину захвату до 28 м.
Чимало було представлено знарядь та агрегатів для обробітку грунту: і для традиційної технології, і для новомодних «тілів». І що головне — «українці» за кількістю та різноманітністю давали фору іноземним виробникам. Щоправда, за словами одного з відвідувачів, «їм би ще якості та надійності додати…»
Втім, були й такі, що нічим не поступалися своїм західним «колегам», наприклад, «Краснянське СП “Агромаш”» та «Лозівський ковальсько-механічний завод». Усвідомлюючи, що в умовах економічної кризи і девальвації гривні імпортна сільгосптехніка практично недоступна нашим аграріям, «Лозівські машини» запропонували гідну альтернативу, представивши широку лінійку енергоефективних та інноваційних продуктів. Зокрема, дискову борону-лущильник «Дукат» («Дукат-5» і «Дукат-12»). Варто відмітити, що на сьогодні «Лозівський ковальсько-механічний завод» — єдиний в Україні виробник повної лінійки таких агрегатів із шириною захвату від 2,5 до 16,75 м.
Конструкція дискового-лущильника «Дукат» з інноваційним підшипниковим вузлом HARP Agro Unit (новий бренд підшипникових вузлів для сільгосптехніки виробництва Харківського підшипникового заводу, що є спільною розробкою УПЕК та Freudenberg Group і Simrit) у комплексі із підпружиненою 3D-стійкою забезпечує підвищення ефективності на понад 30%, порівняно із традиційними конструкціями, що, своєю чергою, зменшує витрати на обробку одиниці площі. Також було представлено стерньові культиватори «Шилінг-4», пневматичний посівний комплекс «Златник» та глибокорозпушувач «Гульден». До речі, «Златник» — це унікальний посівний комплекс, що не має аналогів у світі, сконструйований під трактор 3–4-тягового класу. Ширина захвату комплексу — 6 м, він оснащений 5-кубовим бункером із пневматичною системою подавання насіння. Агрегат може працювати як за нульовою, так і за мінімальною технологіями обробітку грунту.
За кількістю відвідувачів били рекорди (окрім «найсмачніших» регіональних експозицій) стенди виробників обладнання для роботи із зерном. Тут були і «наші», й «не наші»…
Так, Польщу представляла компанія BIN. Цей виробник — не новачок на виставках «АГРО». Проте «АГРО-2015» для «бінівців» — знаменна, адже цього року компанія відзначає свій 25-річний ювілей. Звісно, порівняно із компаніями, які мають довшу історію, можна сказати, що BIN — молода, втім номенклатура продукції, яку вона виготовляє, та обсяги її виробництва доволі значні. Так, за роки своєї діяльності компанія BIN випустила близько
50 тис. ємностей для зберігання зерна загальним об’ємом близько 5 млн т. Крім того, за словами представника компанії Лєшека Хжановскі, керівника експортного відділу ТОВ «BIN», українські аграрії мають можливість придбати в кредит польське обладнання за вигідними відсотковими ставками.
На стенді компанії «Riela Україна» відвідувачі не побачили техніки, проте їх радо зустрічали представники компанії на чолі з директором Романом Семераком та знайомили з останніми здобутками та продуктами компанії. «На цій виставці ми не намагаємось “стрибнути вище голови”, хоча показати і розказати є що. Основне наше завдання — це зустріч із клієнтами та підтримка ділових, партнерських відносин», — відмітив директор компанії.
Потужний вітчизняний виробник елеваторного обладнання — ЗЕО «Сокол» не залишив українських аграріїв без новинок. Для зниження енергозалежності та підвищення прибутку с.-г. підприємств компанія спільно з ТОВ «ТЕЕФ» розробила та впровадила у виробництво унікальний теплогенератор, що працює на рослинному паливі. Потужність теплогенератора становить від 3500 до 6000 кВт теплової потужності. Його можна застосовувати на більшості моделях зерносушарок як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Також це устаткування для генерування тепла можна використовувати в енергетичній галузі як котельне обладнання. А ще воно цілком придатне для переведення газових котелень на тверде паливо, для промислового застосування та вироблення теплової енергії. На виставці компанія пропонувала і свої технічні рішення для обслуговування стаціонарних і мобільних зерносушарок, послуги з проектування елеватора, тощо. Великою популярністю користувались у відвідувачів заходу поліуретанові вкладки у гравітаційні системи елеваторних самопливів, виробництво яких налагоджено на потужностях заводу.
А от агрономія, селекція та захист рослин були представлені відверто слабенько. Кілька стендів виробників та дистрибуторів ХЗЗР («Хімагромаркетинг», «Екоорганік», «Агросфера», «Італ-Тайгер», «Реагент», Українська аграрно-хімічна компанія та ін.), добрив («Остхем», «Реаком», «Гермес», «Лист Форте»). Дещо ширшим було ко