Спецможливості
Новини

Аграрний бізнес розраховує на активізацію Зеленським «земельного» питання

23.04.2019
953
Аграрний бізнес розраховує на активізацію Зеленським «земельного» питання фото, ілюстрація

Аграрний бізнес розраховує на вплив політичного авторитету новообраного президента Володимира Зеленського для активізації «земельного» питання в парламенті. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр УЗА.

«Питання ринку землі – одне з тих, що хвилюють найбільше. Вирішення цього питання здебільшого перебуває під впливом Верховної Ради, тому лише політичний авторитет зможе допомогти гаранту сформувати нові правила, яких уже давно потребує наро», – сказав глава Української зернової асоціації Микола Горбачьов у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

Він додав, що новому президентові доведеться докласти значних зусиль, щоб зрушити питання про відкриття ринку землі «в більш цивілізовану площину».

«Ми очікуємо посилення впливу громадських організацій і професійних об’єднань. Це дасть змогу залучити максимальну кількість професійно підготовлених осіб до вирішення питань в аграрному секторі. АПК залишається одним із найважливіших для країни, тому впевнений: кадрові призначення будуть глибоко виваженими, не полягатимуть лише в політичних компромісах», – зазначив М.Горбачьов.

Президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральний директор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса також назвав земельну реформу одним із шести основних напрямів, які потребують змін.

«Одним із найвагоміших питань за своїм впливом на економічну, соціальну та політичну сфери є земельна реформа. Впроваджена у 2001 році заборона на продаж земель сільгосппризначення фактично заморозила природне перетікання землі з власності тих, хто її отримав безкоштовно від колгоспу, у власність тих, хто її справді обробляє. Відкриття ринку землі сприятиме подальшому розвитку аграрного сектора та припливу інвестицій в Україну», – зауважив він.

Крім цього, необхідно впровадити нове трудове законодавство, провести реформу освіти та інновацій, податкову лібералізацію для виведення економіки з тіні, приватизацію держмайна й держкомпаній, а також часткову приватизацію «Укрзалізниці» шляхом допуску приватних операторів, вважає А.Ліссітса.

Із ним згоден засновник групи T.B.Fruit Тарас Барщовський, який також сподівається на прискорення процесу відкриття ринку землі після обрання главою держави В.Зеленського.

Водночас він наголосив на необхідності розвитку малих сільськогосподарських підприємств у садівництві та ягідництві, оскільки «тільки це може врятувати українське село».

Інтерв'ю
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее

1
0