Спецможливості
Новини

Аграрії та переробники вперше обговорили проблеми невідшкодування експортного ПДВ для олійних

30.03.2018
1308
Аграрії та переробники вперше обговорили проблеми невідшкодування експортного ПДВ для олійних фото, ілюстрація
Аграрії та переробники вперше обговорили проблеми невідшкодування експортного ПДВ для олійних

29 березня за підтримки Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) та Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) в Києві відбувся круглий стіл, на якому обговорювали проблеми скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. У ньому взяли участь аргарії, представники олійноекстракційних заводів, народні депутати та провідні експерти галузі, пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення ВАР.

Прихильників «соєвих правок» переконують, що рішення скасувати експортне відшкодування ПДВ збільшить рентабельність переробних заводів, і тим самим приваблюватимуть інвестиції в їх будівництво, що призведе до подальшого збільшення переробних потужностей.

Представники ж олійноекстракційних заводів переконані, що переробка олійних в Україні вже є рентабельною. Крім цього аграрії не можуть зрозуміти логіку дотування переробки олійних, адже в Україні наявних переробних потужностей з надлишком вистачає для усієї кількості сої та ріпаку.

«Всі розуміють, що в Україні потрібно розвивати і підтримувати переробну галузь, орієнтуючись на збільшення продуктів з доданою вартістю, але не за рахунок аграріїв. Якщо впаде рентабельність виробництва олійних культур, вони перейдуть на виробництво інших культур. І в такому випадку питання до переробників – що вони перероблятимуть, якщо виробництво сої і ріпаку в країні скоротиться?», - додала аналітик ринків зернових та олійних культур асоціації УКАБ Ольга Харабара.

А от народний депутат від фракції «Самопоміч», співголови міжфракційного депутатського об’єднання «Аграрна Рада» Іван Мірошніченк повідомив, що сільгоспвиробники вимагають від Верховної Ради ухвалити законопроект №7403-2, яким повертається експортне відшкодування ПДВ для олійних, інакше збитки аграріїв можуть сягнути 8-9 млрд грн.

Також нардепи запевнили, що депутати самі не знали, за що голосують, адже під час відповідного голосування у парламенті дана правка була протягнута із порушенням регламенту.

«Від імені аграрного комітету ні один народний депутат до внесення в зал не знав про «соєві правки». Було порушення регламенту, адже в першому читанні не було цієї правки, її внесли в другому читанні. Так робити не можна», - зазначив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко.

За результати проведеної зустрічі, більшість учасників все ж погодились, що підтримувати переробні підприємства треба не за рахунок малих та середніх виробників, а обговорення законодавчих ініціатив мають відбуватись до моменту їх прийняття, і аж ніяк не після.

Інтерв'ю
Во­ло­ди­мир Яков­чук, ге­не­раль­ний ди­рек­тор Євраліс Се­менс Ук­раї­на
Ге­не­раль­ний ди­рек­тор ТОВ «Євраліс Се­менс Ук­раї­на» Во­ло­ди­мир Яков­чук розповідає про новинки французького насінницького бренда сезону-2017 та «закулісне» життя компанії.
Нещодавно в Україні з’явилася ще одна громадська організація, що декларує захист інтересів аграріїв — Всеукраїнське об’єднання власників землі. Ця громадська організація вирізняється на фоні цілої низки подібних тим, що ставить за мету... Подробнее

1
0