Спецвозможности
Новости

Аграрії просять уряд не повертати акциз на пальне

18.08.2022
340
Аграрії просять уряд не повертати акциз на пальне фото, иллюстрация

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до профільних Комітетів ВРУ з проханням не підтримувати законопроєкти та будь-які ініціативи щодо повернення акцизу на пальне у період воєнного стану.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Як йдеться у зверненні, у березні цього року Верховна Рада України скасувала стягнення акцизів на пальне.

Проте, 14.08.2022 року на офіційному веб-сайті ВРУ було зареєстровано проєкт Закону України №7668 «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку». Основна мета законопроєкту – повернення на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, ставки акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан в розмірі 100,00 євро за 1000 літрів.

«На сьогодні ставки акцизу на біопаливо, біодизель і бензин з етанолом залишись на довоєнному рівні, адже на них не було скасовано стягнення акцизу у березні цього року. Така ситуація вкрай негативно впливає на стимулювання внутрішньої переробки відповідної сільськогосподарської продукції та виробництво біопалив в Україні. Враховуючи проблеми з логістикою аграрної продукції, імовірно, що Україна матиме декілька мільйонів тонн кукурудзи, яку не зможе вивезти, а також враховуючи, що деякими підприємствами було вже проінвестовано мільйони доларів у біогазові комплекси, цю кукурудзу можна віддати на переробку для внутрішнього виробництва біоетанолу та біодизелю. Проте, для цього необхідно передбачити пільгове оподаткування і на ці види палива, а не скасовувати його взагалі до закінчення дії воєнного стану», — пояснюється у зверненні.

Аграрний сектор України завжди був і залишається рушієм економіки нашої держави. Враховуючи важку ситуацію з логістикою, яка здорожчала перевезення аграрної продукції у 2-6 разів, в залежності від операції, занизькі закупівельні ціни, на додаток ще й повернення акцизу на пальне, спричинить додаткове фінансове навантаження на бізнес.

Враховуючи вищезазначене, члени УКАБ виступають проти законопроєкту №7668 та закликають депутатів не підтримувати даний документ, а також будь-яку іншу ініціативу, направлену на повернення акцизу на пальне у період воєнного стану. 

Ключевые слова: УКАБ, акциз на пальне

Интервью
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Украине та Молдове
Nestlé в Украине активно сотрудничает с местными поставщиками. По данным на конец 2016 года, около 70% компонентов для своих товаров компания покупает на местном локальном рынке. С 2007 года Nestle
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0