Спецможливості
Новини

Аграрії обурені — кран загрожує посівам

23.03.2021
776
Аграрії обурені — кран загрожує посівам фото, ілюстрація

Закриття на ремонт автомобільного мосту через Північно-Кримський канал біля Таврійська на Херсонщині спричинило вибух обурення місцевих жителів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на golos.com.ua.

Адже ніхто не хоче витрачати зайвих двадцять хвилин на об’їзд. Натомість в обласній Службі автодоріг пояснюють, що без ремонтних робіт просто не обійтися: зведений ще у 1956-му міст вже років із десять є аварійним, а 91 мільйон держбюджетних гривень на ремонт і так заледве дочекалися — далі тягти просто нікуди.

Утім, із острахом спостерігають за метушнею не тільки подорожувальники, а й аграрії. У них інша підстава для стурбованості. Великий стаціонарний кран для монтажу-демонтажу бетонних плит на мосту фірма-підрядник встановила просто в ложі Північно-Кримського каналу, і тепер невідомо, коли по ньому піде дніпровська вода. А затримка поливу в посуху може спричинити загибель посівів. Хоча меліоратори краю налаштовані не так песимістично.

«Підрядники клянуться й божаться, що кран у каналі стоятиме недовго, і приберуть його за два тижні чи навіть трохи раніше — в останніх числах березня. Тобто до початку поливного сезону агрегат мають прибрати, й можна буде заповнювати канал водою. На це потрібно ще три-чотири тижні, — зазначив начальник управління Північно-Кримського каналу Сергій Шевченко.

Він нагадав, що торік вода до каналу пішла навіть 11 березня, а не в перших числах квітня, як зазвичай. Але тоді на Херсонщині лютувала весняна посуха, й селянам без поливу було не обійтися. Нині ситуація трохи краща: дощики степову Таврію не оминули, продуктивної вологи в ґрунті вистачає, тож «напувати» і так вологу ріллю нагальної потреби немає. Відповідно, і кран у каналі поки що можна потерпіти. Звісно, якщо він там не затримається на значно довший термін.

 

Інтерв'ю
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
За посадою Максимові Мартинюку належить опікуватися усіма землями держави. Тому перше запитання до голови Держгеокадастру цілком зрозуміле...  
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее

1
0