Спецможливості
Новини

2016-й - рекордсмен по корпоративним дефолтам за останні 3 роки

19.12.2016
1155
2016-й - рекордсмен по корпоративним дефолтам за останні 3 роки фото, ілюстрація
Найбільша частка корпоративних дефолтів за останні три роки пов'язана з сільським господарством і переробкою, хоча це найбільш зростаюча галузь. Причина цих дефолтів - поведінка акціонерів компаній

Найбільша частка корпоративних дефолтів за останні три роки пов'язана з сільським господарством і переробкою, хоча це найбільш зростаюча галузь. Причина цих дефолтів - поведінка акціонерів компаній. Про це розповів epravda.com.uа начальник департаменту середніх корпоративних клієнтів Укрсоцбанку Андрій Путивськ, пише propozitsiya.com.

У той же час, учасники фінансового ринку відзначають, що сільське господарство залишається для них пріоритетним напрямком.

За словами голови правління банку "Кредит-Дніпро" Олени Малинської, галузь АПК залишається прибутковою, незважаючи на гучні дефолти, як сталося з компаніями "Мрія" або "Креатив".

"Ця галузь не так схильна до довгострокових криз. Сільське господарство - один із драйверів зростання ВВП", - зазначила директор з корпоративного кредитування "Альфа банку (Україна)" Тетяна Тамаш.

У структурі кредитного портфеля ТАСкомбанк, за словами заступника голови правління установи Івана Альмяшева, компанії АПК займають 22%.

В Ощадбанку кредити АПК займають 3% портфеля, компанії харчової промисловості - 13%.

За даними НБУ, найбільше кредитів у 2016 р. банки видали підприємствам оптової і роздрібної торгівлі, компаніям з ремонту автотранспорту, переробної промисловості та сфери з операціями з нерухомістю.

З 2016 р. серед топ-200 позичальників - "Миронівський хлібопродукт" (кредитується в ING Bank).

Восени 2014 р. серед топ-200 найбільших позичальників в банківській системі були Одеський олійно-жировий комбінат, МБК "Агротехніка".

Загальні активи всіх банків на 1 листопада 2016 р. перевищували 1,301 трлн грн. Це майже стільки ж, як і два роки тому. Тоді сумарні активи банківської системи становили 1,31 трлн грн. При перерахунку в долари девальвація гривні з 12,95 грн за дол. восени 2014 р до. 25,5 грн за дол. восени 2016 р. привела до подвійного падіння номінальних показників фінансової системи.

Ключові слова: АПК, кредитування, банк

Інтерв'ю
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее

1
0