Спецможливості
Технології

Розширене засідання Ради Української асоціації захисту рослин

05.06.2008
798
Розширене засідання Ради Української асоціації захисту рослин фото, ілюстрація
У малому залі засідань УААН відбулося розширене засідання Ради Української асоціації захисту рослин. Його відкрив президент Української асоціації захисту рослин Микола Лобода. Він доповів про роботу дирекції за звітний — від попереднього засідання — період.

Відповідно до порядку денного, захід відкрив генеральний директор ЦМД “Украгроконсалт” Сергій Феофілов. Спочатку він ознайомив присутніх із діяльністю очолюваної ним компанії, а потім повідомив, що УкрАгроКонсалт уклав угоду про взаємодію з Українською асоціацією захисту рослин. Ця угода передбачає проведення ретельного аналізу використання засобів захисту рослин під урожай 2004–2005 років, оцінку місткості ринку пестицидів у розрізі культур і за секторами, а також у розрізі областей України. Аналіз полягає, зокрема, у визначенні тенденцій виробництва основних видів сільськогосподарських культур (аналіз посівних площ, урожайність, валовий збір у розрізі областей, рентабельність вирощування окремих видів сільськогосподарських культур, баланси попиту і пропозиції за культурами, перспективи розвитку ринку на найближчі 5 років). Крім того, дослідження передбачає оцінку використання агрохімічних препаратів за секторами, культурами та регіонами, а також оцінку частки ринку найбільших виробників і дистрибуторів та розробку прогнозів розвитку ринку засобів захисту рослин. Вартість такого дослідження становить 50 тис. гривень. Що більша кількість компаній замовить таке дослідження, то дешевшим воно вийде для окремо взятої компанії.


Далі на обговорення було винесено питання щодо гармонізації стандартів із захисту рослин. Керівник проектів УАЗР Віталій Грищенко зазначив: “Процес інтеграції у СОТ, як і вступ до ЄС, потребує певних кроків від України. Насамперед це стосується гармонізації законодавства і стандартів України з європейськими та міжнародними нормами. З огляду на це Українська асоціація захисту рослин підготувала перелік чинних в Україні стандартів щодо захисту і карантину рослин, пестицидів та агрохімікатів і надіслала відповідне звернення в Міністерство аграрної політики щодо можливості включення Асоціації до “Тематичного плану науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок на 2005 рік із фінансуванням за рахунок коштів Державного бюджету” задля розробки ДСТУ, гармонізації зазначених стандартів із міжнародними та європейськими”.
Крім того, пан Грищенко доповів про результати перевірки дотримання законодавства про пестициди та захист рослин. Результати перевірки виявили низку порушень, зокрема: недотримання санітарних та екологічних вимог щодо зберігання, транспортування та використання пестицидів, брак потрібної документації, журналів реєстрації, отримання та використання засобів захисту рослин, порушення технологічних регламентів застосування пестицидів. Непоодинокими є і факти підробки препаратів провідних фірм-виробників.


Президент Української асоціації захисту рослин Микола Лобода зауважив: “З 1 листопада 2002 року втратила чинність Постанова КМУ “Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України” № 1104 від 1 жовтня 1997 року. Припинення її дії негативно позначається на забезпеченні сільськогосподарських товаровиробників засобами захисту рослин, що зумовлено сезонністю сільського господарства. На початку сезону в імпортера засобів захисту рослин немає значних вільних коштів, потрібних для негайного погашення податку на додану вартість під час ввезення пестицидів на митну територію України за зовнішньоекономічними контрактами. До 1 листопада 2002 року імпортери пестицидів мали можливість відстрочити сплату ПДВ за ввезення товарів на митну територію України. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1730 від 22.11.2000 року, пестициди (інсектициди, фунгіциди та гербіциди) входили до Переліку товарів для окремих видів діяльності, які мають сезонний характер або здійснюються з використанням довгострокових угод, під час ввезення (пересилання) яких на митну територію України може видаватися податковий вексель на суму податку на додану вартість із строком погашення до 90 днів. Відстрочення сплати ПДВ шляхом видачі податкового векселя давало змогу імпортеру вчасно постачати сільськогосподарським товаровиробникам більшу кількість пестицидів завдяки імпортним діючим речовинам. Українська асоціація захисту рослин вважає, що для поліпшення забезпечення сільгосптоваровиробників засобами захисту рослин дію зазначених Постанов Кабінету Міністрів слід поновити. Одноголосно було ухвалено рішення про підготовку звернення про можливість відстрочення сплати ПДВ для імпортерів пестицидів і діючих речовин і надіслати його до Кабінету Міністрів України та профільного Комітету Верховної Ради України.


Пан Грищенко доповів про можливість участі Української асоціації захисту рослин у ліцензуванні господарської діяльності щодо торгівлі пестицидами та агрохімікатами. Рада УАЗР постановила підготувати та надіслати клопотання до Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та Держпідприємництва щодо вдосконалення системи ліцензування господарської діяльності, пов’язаної з пестицидами, а також доручила виконавчій дирекції відпрацювати разом із Головдержзахистом Міністерства аграрної політики можливість участі УАЗР у процесі надання ліцензій з оптової та роздрібної торгівлі пестицидами та агрохімікатами.
Крім того, на засіданні заслухали інформацію про Одеський агроцентр і Первомайське ДП “Хімпром”. На розширеному засіданні Ради УАЗР відбулася презентація книги “Біологічний захист рослин”.


Підготував Олексій Рижков

Інтерв'ю
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее

1
0