Спецможливості
Новини

Російський ЄвроХім поніс великі втрати через санкції України

14.08.2018
954
Російський ЄвроХім поніс великі втрати через санкції України фото, ілюстрація

Російський хімічний гігант ЄвроХім - один з найбільших світових виробників агрохімічної продукції зазнав збитків у розмірі 25 млн доларів у результаті обмежувальних заходів з боку України, передає propozitsiya.com з посиланням на ІА «Апостроф».

Компанія ЄвроХім продала дві дистриб'юторські компанії в Україні, про це стало відомо з фінансової звітності компанії.

Угода відбулася в кінці травня поточного року, її сума становила $ 53,06 млн. Винагорода підлягає сплаті через 5 років, теперішня вартість становить $ 29,40 млн». У травні рада директорів групи прийняла рішення продати дві належні їй в Україні компанії за 53 млн доларів», - передається в повідомленні. "Група визнала збиток від вибуття в розмірі $ 25,26 млн", - говориться в документі.

Інформації про покупця активу в документі не міститься. Передбачається, що їм стала компанія, пов'язана з колишнім менеджментом дочірніх підприємств групи.

У 2017 році Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) ввело санкції відносно підприємств російської групи Єврохім і інших постачальників міндобрив на вимогу Військової прокуратури Генеральної прокуратури України. За даними відомства, кошти, сплачені так званими ДНР і ЛНР за "розмитнення" російських міндобрив, у подальшому використовувалися для фінансування російського окупаційного контингенту на Донбасі.

Як стало відомо, в окупованому Росією Криму створені юридичні близнюки українських підприємств "Кримський титан" і "Кримсода", які виводять кошти з українських підприємств до бюджету РФ.

Раніше ми повідомляли, що в липні Росія здобула перемогу в суперечці з Україною в рамках арбітражу при Світовій організації торгівлі (СОТ) з питання введення Києвом антидемпінгових мит на поставки нітрату амонію (аміачної селітри) з Росії. Зокрема, в рішенні СОТ говорилося, що українська влада непослідовно і незаконно тиснула на «Єврохім».

Розгляд справи між Москвою і Києвом з цього питання тривав з травня 2015 року, коли Росія оскаржила протекціоністські мита. Київ ввів загороджувальні мита на російські поставки мінеральних добрив, які виросли в три рази - з 11,91 до 36,03 відсотка, ще в липні 2014 року.

Російська сторона наполягала, що Київ навмисно занизив ринкову вартість на газ (який необхідний для виробництва нітрату амонію) всередині Росії, щоб ввести антидемпінгові мита.

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 

1
0