Спецможливості
Новини

Російський ринок ЗЗР. Бій за місце під сонцем

28.03.2017
2372
Російський ринок ЗЗР. Бій за місце під сонцем фото, ілюстрація
Санкції вплинули на Росію не тільки негативно. Вони дали відчутний поштовх розвитку сільського господарства в країні, почалося активне фінансування державою фермерських господарств

Більшість хімпрепаратів для потреб російських аграріїв закуповується за валюту, що не може не позначитися на собівартості отрутохімікатів, які поставляються в країну. Внутрішнє виробництво пестицидів в РФ сильно залежить від імпорту сировини, яке також закуповується в Китаї. Плюс ринок страждає від прив'язки до курсу рубля. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на огляд ринку російських ЗЗР аналітика компанії  Инфоиндустрия Ігора Герасименка.

Висока конкуренція на ринку знизила вартість пестицидів до абсолютного мінімуму, що сильно відбилося на прибутковості. Гравці ринку заявляють, що докладають набагато більше зусиль, щоб зберегти обсяги продажів. Щоб розвиватися і рости, дрібним і середнім компаніям доводиться шукати нові шляхи розвитку, змінювати моделі продажів, бути більш гнучкими. На російському ринку ЗЗР йде справжня битва за місце під сонцем.

В останні роки на ринок Росії стало надходити все більше контрафакту. За даними Асоціації європейського бізнесу (АЄБ), частка контрафакту на російському ринку ЗЗР становить близько 30% з трендом на подальше збільшення. Половина контрафакту припадає на підробки, вироблені в РФ.

Контрафакт є на ринку, і він користується попитом, так як реалізується за доступною ціною. На ринку іноді спливає навіть заборонений вже кілька років в РФ ацетохлор. Потік контрафакту збільшився останнім часом за рахунок поставок з тимчасово підконтрольних територій Росії Донецької та Луганської областей.

Гліфосатні тенденції

Найпоширеніший пестицид - гліфосат - дорожчає в усьому світі. РФ не стала винятком. Незважаючи на те, що у багатьох російських компаній в 2016-му ще залишалися запаси цього препарату за низькою ціною, скоро і вони будуть змушені підняти планку, оскільки в Китаї (основного постачальника готового продукту і сировини для виробництва цього препарату в РФ) ціни на гліфосат стрімко зростають (з початку 2016-го зростання на 33% до $3,65/кг - Ред.), що стимулює зростання цін на нього в РФ.

Небезпечний демпінг

У 2015-му на ринку ЗЗР Росії з'явилися нові учасники, які вирішили швидко завоювати клієнтів низькою ціною. На довго їх не вистачило - не кожна компанія дозволить собі працювати в збиток. Крім того, ціна на багато препаратів і так вже досягла свого дна.

Клієнта низькою ціною вже не здивуєш. Йому потрібно щось більше: якість, сервіс і інші додаткові послуги.

Гравці ринку

Санкції проти РФ дали відчутний поштовх розвитку сільського господарства в країні, почалося активне фінансування державою фермерських господарств. Російські фермери почали вдосконалювати технології вирощування, покращувати системи захисту і харчування. Ці фактори дозволили російському ринку ЗЗР не впасти, а залишитися приблизно на колишньому рівні, тоді як світова тенденція показала спад ринку пестицидів. На ринок постійно виходять нові компанії, такі як «Альфахімгрупп», «Ранголі» та інші. Нові гравці бачать для себе великі можливості в розвитку саме на російському ринку.

Великі світові компанії також бачать для себе перспективи в цій країні. Вони будують в РФ заводи з виробництва ЗЗР, лабораторії і протравлювальні центри, збільшують лінійку препаратів, покращують сервіси для аграріїв. Та обставина, що гіганти інвестують в розвиток російського ринку пестицидів, є індикатором довіри до цієї країни.

Syngenta інвестувала 70 млн рублів в будівництво Лабораторії оцінки якості насіння в Ставрополі, що почала роботу в 2016-му, а 30% усіх проданих засобів захисту рослин компанії виробляються на російському підприємстві «агрохімікатів».

Bayer в 2016-му відкрила перший в Росії Протравлювальний центр в Краснодарському краї і планує в 2017-му запустити аналогічний центр у м. Обоянь (Курська область). У 2016-2017 роках загальний обсяг інвестицій Bayer в створення мережі центрів з обробки насіння в Краснодарі, Курську, Омську, Калінінграді, Ставрополі, Ростові-на-Дону, Волгограді і Нижньому Новгороді складе 100 млн руб. Також компанія планує довести місцеве виробництво ЗЗР до 50% в 2020-му, на даний момент в Росії виробляють 30% усіх проданих на цьому ринку пестицидів компанії Bayer. Крім того, Bayer в 2016-му зареєструвала в РФ відразу 6 нових препаратів.

Ключові слова: ЗЗР, добрива, Россия

Інтерв'ю
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее
Змінити своє життя та переїхати за кордон, до Європи, мріє зараз чи не кожен українець. Про те, чи настільки позитивним є цей досвід та яким чином будувати свою аграрну стратегію, аби завоювати

1
0