Спецможливості
Новини

Росія в 2017-му заробила на продажу добрив в Україні близько $100 млн

15.05.2017
1621
Росія в 2017-му заробила на продажу добрив в Україні близько $100 млн фото, ілюстрація
За чотири місяці 2017 року російські виробники добрив вивезли з України близько $100 млн

За чотири місяці 2017 року російські виробники добрив вивезли з України близько $100 млн. Такі дані оприлюднив кандидат економічних наук, редактор відділу мікроекономіки та бізнесу Сергій Следзь, пише propozitsiya.com з посиланням на gazeta.zn.ua.

За його словами, по суті, сьогодні ринок живе під диктовку росіян: скільки вони зможуть завезти, стільки і продадуть. І лише те, що їм поки не під силу, потрапляє в розпорядження вітчизняного виробника. Якщо нічого не змінювати, як це відбувається зараз, то перспектива, загалом, зрозуміла. Україна сама себе позбавить галузі з виробництва добрив і потрапить в остаточну залежність від імпорту. Після цього аграріям доведеться платити скільки їм скажуть. Вже цієї весни фіксувалися неритмічні поставки і короткострокове підняття цін на імпортні АУ до 100%. І це з оглядкою на вітчизняні азоту.

Нагадаємо, в березні 2017 вперше в історії української хімічної промисловості в розпал підготовки до посівної остаточно зупинилися два найбільших українських підприємства з виробництва азоту - в Рівному і Черкасах. Це стало наслідком дій уряду України та Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, які, в умовах посилення тиску російського імпорту азотних добрив, скасували введення антидемпінгових мит до липня 2017 року, а також дій "Укртрансгазу", який обмежив поставки газу на азот.

У результаті, компанії країни-агресора отримали безпрецедентний доступ на український ринок, на якому у них, по суті, не залишилося конкурентів. Де-факто повна ринкова капітуляція країни-експортера на власному ринку в період весняної посівної.

Очікування прем'єра Володимира Гройсмана про осінній 2017 року запуск рівненського та черкаського Азоту - під питанням, вважає експерт. Оскільки, щоб запустити виробництво підприємства з виробництва АУ і вивести його на технологічну потужність, потрібно близько $3 млн. На практиці підприємства отримують гроші за рахунок передоплат аграріїв. Причому передоплати ці короткі - близько місяця, тобто через місяць замовник розраховує на поставку добрив. Але чи багато знайдеться навіть таких замовників, якщо росіяни занижують ціни, а МКМТ спочатку кілька разів продовжувала антидемпінгове розслідування, потім вже в момент введення антидемпінгових мит попереджає, що термін вступу буде перенесений. Це нагадує сигнали для покупця купувати російське, стимулюючи РФ без будь-яких ризиків безпрецедентно нарощувати імпорт в Україну, впевнений С. Следзь.

Ключові слова: добрива, Россия

Інтерв'ю
Николай Орлов
У 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Серед постраждалих є і  представники аграрного бізнесу. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее

1
0