Спецможливості
Новини

Роботизовані вертикальні ферми вирішать проблему нестачі овочів

15.07.2018
1686
Роботизовані вертикальні ферми вирішать проблему нестачі овочів фото, ілюстрація

Японська компанія SPREAD планує побудувати кілька повністю роботизованих вертикальних ферм на Близькому Сході. Перша ферма буде зведена в ОАЕ в наступному році, пише propozitsiya.com, посилаючись на портал Aggeek.

Вертикальна ферма, яку розробила SPREAD, називається Techno Farm. Це повністю автоматизована система виробництва овочів, яка розроблялася протягом 10 років. Сьогодні ферма повністю автоматизована: від висадки розсади до збору врожаю. Така технологія має ряд важливих переваг - автоматизація дозволить заощадити на робочій силі і забезпечить оптимальні санітарні умови при хорошій продуктивності. Techno Farm дозволяє щодня відвантажувати до 30 тисяч кущів салату.

В Techno Farm використовуються інноваційні технології рециркуляції води, запатентовані світлодіодні індикатори і точна система екологічного контролю. В результаті - розробники досягли високої енергоефективності та мінімізували негативний вплив на навколишнє середовище.

Технологічні інновації дозволяють встановлювати Techno Farm на територіях з нестачею водних ресурсів і іншими несприятливими кліматичними факторами.

Таким чином, ця вертикальна ферма дозволить вирішити проблему нестачі овочів в країнах з посушливим кліматом. Тому SPREAD спільно з Madar Farms почне будівництво контейнерних вертикальних ферм на Близькому Сході. Це партнерство дозволить забезпечити стабільні поставки безпечних і високоякісних овочів у регіоні.

Запуск першої Techno Farm заплановано на 2019 рік у ОАЕ. Виробнича потужність - 30 000 кущів салату в день. Всього планується побудувати 20 вертикальних ферм в різних країнах регіону.

Роботизовані вертикальні ферми користуються попитом у світі. Так, американський стартап отримав $ 1,5 млн на розробку повністю автоматизованої вертикальної ферми.

Інтерв'ю
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее

1
0