Спецможливості
Новини

Робот допомагатиме вивчати будову рослин кукурудзи

03.04.2017
2391
Робот допомагатиме вивчати будову рослин кукурудзи фото, ілюстрація

Завдяки гранту Національного наукового фонду Університет штату Міссурі розробив робота, який допомагатиме дослідникам у новий, цікавий спосіб вивчати будову рослин кукурудзи. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на американський аграрний ресурс agweb.com.

Вчені з лабораторії робототехніки та коледжу сільського господарства, продовольства і природних ресурсів Університету штату Міссурі разом із провідним дослідником Данфортського ботанічного центру Тоддом Моклером обладнали роботизований транспортний засіб сенсорами і мобільною зондувальною вежею. Пристрій обстежує поле в радіусі 18 м, виявляючи прояви стресу кукурудзи від реакції на зовнішні фактори. Тим часом транспортний засіб збирає дані з поодиноких рослин. Використовуючи отриману інформацію, вчені відтворюють 3-вимірні зображення окремих рослин кукурудзи.

«Вежа сигналізує мобільному роботу, якого ми назвали Vinobot, їхати на задану ділянку поля і виконувати збір даних із окремих рослин», — пояснив ад’юнкт-професор Університету штату Міссурі з електричної техніки та комп’ютерних наук Гі де Соуза.

Vinobot має 3 комплекти сенсорів і ручку-маніпулятор, щоб фіксувати температуру, вологість та інтенсивність освітлення на трьох різних рівнях висоти рослини кукурудзи. Це називається фенотипом рослини, який включає оцінку висоти, розвитку, врожайності, толерантності та стійкості до природних стресів шляхом кореляції всього цього з фізіологією та формою рослини.

Робот може працювати цілодобово, збираючи більше даних, ніж будь-який повітряний транспортний засіб.

 

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Нещодавні зміни у складі уряду можуть торкнутися  і діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства. Що змінилося і яких новацій очікувати? Із цим запитанням ми звернулися до першого
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее

1
0