Спецвозможности
Новости

Рік Росії в Україні вінчала “Російська національна виставка”

05.06.2008
1250
Рік Росії в Україні вінчала “Російська національна виставка” фото, иллюстрация

У Києві під гаслом “Росія та Україна: від загальних витоків до загальних цілей” відбулася “Російська національна виставка”. Звісно, можна посперечатися і з тезою про загальні витоки, й тим паче про загальні цілі двох сусідніх країн, але, попри все, сам факт проведення “Року Росії в Україні” — знакове явище. Зовнішня політика України, про багатовекторність якої вже складено чималенько анекдотів, останнім часом набула яскраво вираженої східної спрямованості. Виставка, що відбулася в столиці України на території Національного виставкового центру, вразила величезним розмахом запропонованої експозиції і напрочуд малою кількістю відвідувачів. Організатори з російського боку — Міністерство економічного розвитку і торгівлі Російської Федерації, Міністерство промисловості, науки та технологій Російської Федерації, Міністерство сільського господарства Російської Федерації і Торгово-промислова палата Російської Федерації — провели велику роботу щодо залучення експонентів на виставкові майданчики столиці України. Українська сторона, на жаль, не змогла забезпечити належного розголосу цьому заходові. У Києві практично не було реклами виставки, й, як наслідок, зовсім мало киян відвідали “Російську національну виставку”. Ймовірно, занадто розширена тематика виставки теж відіграла свою негативну роль.

Міністерство сільського господарства Російської Федерації мало великий стенд на виставці, на якому дуже гостинно зустріли представників “Пропозиції”. Росіяни навели кілька доволі цікавих цифр. Так, у структурі сільськогосподарських підприємств Росії за формами господарювання (за станом на 1 січня 2003 року) найбільша питома вага у сільськогосподарських кооперативів — 46,1%, на другому місці товариства з обмеженою відповідальністю — 13,2%, на третьому — закриті акціонерні товариства — 11,1%, далі — колгоспи —9,1%, державні підприємства — 5,2%, відкриті акціонерні товариства — 4,7% тощо. Кількість зареєстрованих селянських (фермерських) господарств становила у 2002 році 264 тис. Валова продукція сільського господарства в 2002 році становила 1049,8 мільярда російських рублів, у тому числі рослинництво — 553,7, а тваринництво — 496,1 млрд руб. Розвивається у наших північних сусідів і виробництво основних видів техніки та устаткування для сільського господарства. Так, у 2002 році вироблено 10,2 тис. тракторів, 7561 зернозбиральний комбайн (це майже вчетверо більше, ніж у 1999 році), 648 кормозбиральних комбайнів, 2,2 тис. плугів, 5,3 тис. сівалок, 3,7 тис. косарок, 221 агрегат для внесення мінеральних добрив, 2,8 тис. дробарок, 208 доїльних установок. Щоправда, щодо наявності техніки у господарствах картина невтішна. Кількість тракторів зменшилася з 862,9 тис. одиниць до 707,4 у 2002 році, зернозбиральних комбайнів, відповідно, — з 210,1 до 173,4 тис. одиниць, картоплезбиральних комбайнів з 11,4 до 7,4 тис. одиниць, бурякозбиральних — з 13,6 до 10,6 тис. одиниць, а кормозбиральних — з 63,9 до 49,7 тис. одиниць. Урожайність зернових і зернобобових культур у 2002 році становила 18,2 ц/га, ярої та озимої пшениці — 19,7 ц/га, картоплі — 101,7 ц/га, а валовий збір цих культур, відповідно, — 86612 тис. т, 50609 та 32871 тис. т. За словами заступника директора Департаменту рослинництва Міністерства сільського господарства Росії Сєргєя Пакліна, в країні функціонують 43 селекційні центри, але, на жаль, кількість сортів іноземної селекції превалює над кількістю сортів російської селекції. Пан Паклін повідомив, що в Росії також обмаль зареєстрованих сортів і української селекції. На думку росіянина, слід шукати підходи до співпраці в цьому напрямі. За його словами, щодо ярої пшениці можна сподіватися лише на Україну. Раді росіяни бачити представників українського агросектора і на спеціалізованих сільськогосподарських виставках у Російській Федерації. Спеціаліст відділу виставок фірми “Агроекспосервіс” при Міністерстві сільського господарства Російської Федерації Ірина Колосова гостинно запросила українські компанії, що причетні до агробізнесу, взяти участь в агропромисловій виставці “Росагро’2004”, що відбудеться в Москві наприкінці квітня 2004 року.

Росія — величезний ринок збуту для української сільськогосподарської техніки, тому і відчутне представництво українських виробників на російських виставкових майданчиках цілком прогнозоване.

Олексій Рижков

Интервью
Забота об окружающей среде, сохранении биоразнообразия, улучшении медоносной базы, поддержка государства. Оперирование современными знаниями, организация промышленных пасек и инвестиции в перерабатывающее оборудование. Таким, вполне... Подробнее
В августе одна из ведущих мировых агрохимических и селекционных компаний Corteva Agrisciences провела масштабный опрос подростков и их родителей в 6 странах Восточной Европы. В ходе опроса тех, кто только определяется с выбором будущей... Подробнее

1
0