Спецможливості
Новини

Річковий торговельний флот України за 30 років скоротився на 80%

13.02.2017
3223
Річковий торговельний флот України за 30 років скоротився на 80% фото, ілюстрація
Врятувати ситуацію з річковим транспортом України може відкриття річкових акваторій України для судів під іноземними прапорами, - Р.Семенуха

Інфраструктура річкового судноплавства України, що була створена в радянські часи, зношена на 80%. Річковий торговельний флот України скоротився, технічно застарів і налічує 635 малотоннажних судів, що становить всього 22% від їх кількості в 1990 році. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на статтю народного депутата Романа Семенухи, видруковану zn.ua.

Депутат нагадав, що в Україні є 12 річкових портів та інфраструктура в сфері водної логістики. Однак їх технічний стан катастрофічний.

Окремо потрібно говорити про ситуацію з шлюзами Дніпра, деяким із яких скоро виповниться 70 років, що є критичним віком для подібних споруд. Шлюзи, більшість портів і структура річкових вокзалів не відповідають міжнародним стандартам. Їх пропускна здатність використовується максимум на 10%. "Тут не те що думати про розвиток річкових перевезень, тут би техногенної катастрофи уникнути!" - зазначає Р. Семенуха.

Депутат підкреслює, що законопроект про внутрішній водний транспорт, який повинен регулювати роботу галузі, містить масу суперечностей, а окремі його положення не проходять експертизу Антикоррупціонного комітету.

На думку Р. Семенухи, врятувати ситуацію з річковим транспортом України може відкриття річкових акваторій України для судів під іноземними прапорами. "Проти цього сьогодні виступають вітчизняні оператори, заяви керівників яких несуть єдиний месидж - допуск іноземних судів знищить галузь. Насправді ситуація банальна: монополісти бояться конкуренції. Адже стан справ зараз наступний: іноземних інвесторів у нас немає, але і вітчизняні компанії розвитку галузі не сприяють", - резюмував депутат.

Інтерв'ю
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее

1
0