Спецвозможности
Новости

Рейтинг агропромислових фірм світу

05.06.2008
769
Рейтинг агропромислових фірм світу фото, иллюстрация

 


Кожного року авторитетна комісія з провідних спеціалістів Німеччини за спеціально розробленою методикою ранжує (визначає DLG-Imagebarometer) провідні фірми за п’ятьма категоріями: техніка для рослинництва, обладнання для тваринництва, виробничі засоби для обслуговування тварин, агрохімікати та насіння, обслуговуючі організації (банки, організації з безпеки, інші організації, що обслуговують сільськогосподарського виробника). Природно, що ця оцінка грунтується насамперед на даних із використання сільськогосподарської техніки в Німеччині. Інтегральний рейтинговий коефіцієнт розраховують за спеціальною методикою.


Основними складовими рейтингового коефіцієнту є: якість машин; обсяги виробництва; науково-технічний прогрес у розробці та виготовленні сільськогосподарської техніки; наявність якісної технічної документації щодо експлуатації сільськогосподарської техніки; добротне інформаційне представництво в Інтернеті.


342 провідні фермери подають до середини вересня довідки, в яких визначають рейтинг фірм: особливо добрі (до 50% у значенні рейтингового коефіцієнта) та особливо інноваційні (до 30% значення рейтингового коефіцієнта). Добре інформаційне представництво в Інтернет оцінюється до 10% значення рейтингового коефіцієнта.


На думку спеціалістів DLG, високий рейтинговий коефіцієнт свідчить про високий імідж фірми, його постійне зростання є важливим чинником успіху на ринку сільгосптехніки, і його значення буде дедалі важливішим у майбутньому.


Рейтингування фірм цього року було ювілейним — десятим.


Техніка для рослинництва. Особливо жорстка боротьба за місце в ранговій таблиці велась у цій категорії. Оцінки фірм свідчать, що чимало з них розширюють номенклатуру техніки, що виробляється. Спостерігається активна діяльність фірм у створенні численних новинок і комунікаційній активності. У цій категорії чітко визначилися три провідні фірми. Це Claas, Fendt і John Deere. Фірма Claas є на сьогодні не тільки виробником збиральної техніки, а й потужним виробником тракторів. Фірма Fendt сім разів посідала перше місце в ранговій таблиці, але останнім часом його завойовує фірма Claas. Очевидний ріст у ранговій таблиці відзначено для фірм, що виробляють грунтообробну техніку — це фірми Amazone, Lemken i Horsch. За останні 20 років відзначаються яскраві новації в обробітку грунту й сівбі.


Значних результатів досягнуто в здешевленні обробітку та в грунтозахисному обробітку. Фірми Amazone, Lemken i Horsch мають високі значення Imagebarometer упродовж усіх десяти років проведення рейтингування фірм. До поважних фірм у галузі грунтообробітку та сівби належать також фірми Rabe, Kverneland, Rauch і Kockerling, які мають очевидне зростання в значенні Imagebarometer, але не ввійшли в десятку кращих. Серед виробників кормозбиральної техніки слід відзначити фірму Krone, яка в ювілейному для Imagebarometer році досягла найвищого значення Imagebarometer. До поважних виробників належать також фірми Damman, Grimme, Pottinger і Holmer.


Обладнання для тваринництва. Серед виробників техніки для тваринництва останнім часом перше місце постійно виборює фірма Westfalia. Завдяки високому технічному рівню доїльного обладнання, вона є однією з провідних фірм світу з виробництва доїльної техніки; нині фірма Westfalia активно працює на ринку України.


На друге місце в цій категорії вийшла фірма Big Dutchman, яка виробляє високоякісне обладнання для свинарства й птахівництва і яка також активно працює на українському ринку. Слід відзначити інноваційні розробки цієї фірми в галузі птахівництва. Новітнє обладнання фірми Big Dutchman дає змогу створити комфортні умови для утримання птиці та наблизити їх до природних.


Знизила свій ранг у цьому році фірма DeLaval (Швеція), яка відома в світі як виробник високоякісної доїльної техніки. Впродовж останніх років четверте місце в таблиці рангів Imagebarometer посідає фірма Weda, яка виробляє широку гаму обладнання для свинарства, передусім обладнання для годування свиней. Постійно в десятці кращих перебувають фірми Lely, Schauer, Mannebeck, Lemmer-Fullwood, Forster Technick i Wolf. Істотні зміни ситуації у цій галузі знижують значення Imagebarometer, що зумовлено зміною більшості пунктів і значень рангів. Вони вочевидь вказують на силу й профільність серединних виробників техніки як спеціалістів у виробництві продукції свинарства, які йдуть поряд із дотепер провідними виробниками доїльної техніки.


Це, в першу чергу, стосується фірми Big Dutchmann, яка за останні сім років досягла другого місця в ранговій таблиці.


Крім того, свою позицію вибудували спеціалісти з виробництва техніки для свинарства. Це фірми Weda і Mannebeck (Німеччина) і дві австрійські фірми з виробництва техніки для свинарства й відгодівлі великої рогатої худоби Schauer і Wolf.


Виробничі засоби для тваринництва (корми та санітарно-ветеринарні засоби). Безумовним лідером у цій галузі є фірма Schauer (Німеччина). Провідні виробники кормових засобів і кормових добавок стабілізували свою позицію в таблиці рангів, причому фірма Schaumann досягла найвищого місця в ранговій таблиці. Друге й третє місця посіли відомі в світі виробники кормових засобів — фірми Josera i Raiffeisen-Gruppe.


Останнім часом здоров’я тварин і менеджмент здоров’я для професійних тваринників підвищують своє значення, ця тенденція простежувалась і в 2005 році. Фірма Boehringer уперше виборола п’яте місце в таблиці рангів, а фірми Pfizer i Bauer забезпечили ріст значення Imagebarometer.


Агрохімікати та насіння Цей сектор відзначив більшість рангових змін усіх аграрних галузей. Захист рослин і насінництво є дуже динамічними та залежать від багатьох стратегічних рішень підприємців. Уже вдев’яте фірма BASF посідає першу позицію в таблиці рангів, при цьому відстань між фірмами BASF і Bauer у таблиці рангів скорочується. Разом із фірмами Claas, Fendt і John Deere фірми BASF і Bauer належать до провідних підприємств сільського господарства в системі Imagebarometer. Особливо значущою є зміна значення Imagebarometer фірми KWS, яка вперше в останні десять років досягла третього місця та випередила фірму Syngenta.


Фірма Saaten Union теж далі вибудувала свою позицію. Вражаючим є також значення Imagebarometer фірми Pioneer (Австрія). Фірми Lochov-Petkus i Strube-Dieckmann підтвердили свої позиції в таблиці рангів.


Обслуговуючі організації (банки, техніка безпеки тощо). У цій категорії сталися очевидні зміни. Фірма Raiffeisengruppe розмістилася в таблиці рангів вище за всі обслуговуючі фірми. Очевидний стрибок в Imagebarometer здійснила фірма Maschienenringe (Німеччина).


Зростання Imagebarometer має за останні три роки німецький союз селян Deutschebauerverband.


Інформацію, викладену в цій статті, українські виробники сільськогосподарської продукції можуть використати, приймаючи рішення, з якими зарубіжними фірмами з виробництва сільгосптехніки, агрохімікатів, насіння та обслуговуючими фірмами слід мати справу.


Нині українським виробникам сільгосппродукції пропонується велике різноманіття зарубіжної техніки. І природно, що в такій ситуації варто знати, з ким маєш справу. Високий рейтинговий коефіцієнт, його постійне зростання свідчать, що ця фірма не тільки виробляє добротну, якісну й надійну техніку, а й піклується про створення добрих умов для довговічної експлуатації своєї техніки у виробника сільгосппродукції, забезпечуючи виробника якісною експлуатаційною документацією.

Интервью
Сейчас многие страны мира ищут способ, как улучшить экологические условия и найти новые источники энергии. Одним из решений этой глобальной проблемы является выращивание уникального дерева, которое уже известно во всем мире под названием «... Подробнее
Георгий Гелетуха, председатель правления Биоэнергетической ассоциации Украины
Идея сжигать в котлах ТЭЦ солому еще в 80-х показалась бы смешной. Однако сейчас ученые видят не только возможность заменить ею, кукурузой и подсолнечником две трети газа, но и доказывают, что тепло

1
0