Спецвозможности
Новости

RESALE — найбільший ярмарок “секонд-хенду” у світі

05.06.2008
695
 RESALE — найбільший ярмарок “секонд-хенду” у світі фото, иллюстрация

RESALE — найбільший ярмарок “секонд-хенду” у світі

Нюрнберг, адміністративний центр Франконії — північних воріт Баварії, місто, яке бачило многотрудні пошуки краси “нюрнберзького майстра” Альбрехта Дюрера, велелюдні націонал-соціалістські партійні з`їзди й процес над фашизмом, зажив слави неабиякого виставкового центру. І якщо Німеччина веде перед у світі з виставкового бізнесу, то всередині країни “франконська перлина” впевнено входить у чільну трійку визнаних експоцентрів.

Уже всьоме в Німеччині радо зустріли учасників та гостей виставки комісійного обладнання RESALE. Кількість її учасників і відвідувачів щоразу зростає. Якщо у 1995 році у виставці брало участь 100 фірм із 9 країн, а кількість відвідувачів становила 2397 осіб із 60 країн, то нинішнього року понад 500 експонентів із 29 країн уважно прислуховувалися до запитів, замовлень і побажань близько 10000 відвідувачів із понад 100 країн. Не загубилися серед виставкових павільйонів і українці. За офіційними даними, за кількістю відвідувачів наша країна поступилася лише Румунії. А назагал основними відвідувачами виставки є представники постсоціалістичних європейських країн (45%), арабських країн (17%), Африки (9%) тощо.
На виставці було представлене різноманітне устаткування. Помітну площу зайняли фірми, що пропонують цілу гаму техніки для харчової промисловості, сільськогосподарські машини (можна було обрати техніку і для передпосівного обробітку грунту, і для сівби, і для збирання врожаю), пакувальне обладнання. Зазначимо, що агророзділ виставки мав окремий “куток”, на відміну від інших галузей, “розкиданих” по виставці довільно. Низка сільгоспмашин була представлена просто неба (відкрита площа становила 8000 м2).
Практично всі продавці сільгосптехніки розглядають Україну як дуже перспективний ринок збуту вживаної сільгосптехніки. Певна річ, виставка є лише першим кроком до укладання угоди, адже побачити на власні очі техніку можна здебільшого лише на складах (співробітники фірм, які беруть участь у виставці, можуть надати зазвичай тільки друковану рекламну продукцію). Однак такою кількістю вигідних пропозицій в агробізнесі в Україні може похвалитися лише спеціалізована сільськогосподарська виставка “АГРО” в Чубинському. А втім, зарубіжний “секонд-хенд” там дотепер не представлений. Представники “Кейсу”, “Груберу”, “Джон Діру” тощо завжди були готові відповісти на питання зацікавлених осіб (люди, які працювали на виставці, володіли багатьма європейськими мовами). Трохи неприємно вразила ціна каталогу виставки — DM 30. Якщо взяти до уваги, що основними відвідувачами є представники небагатих країн, то така вартість, вочевидь, завелика.
В українській делегації доволі широко було репрезентовано агропромисловий комплекс і суміжні галузі. Зокрема, довелося поспілкуватися з представниками ПСП “Україна” Попільнянського району Житомирської області, калинівського ВАТ “Агромаш”, Української спілки об’єднань, організацій та підприємств з виробництва продовольчих товарів тощо. Усі вони зазначають, що час, проведений у Німеччині, не пройшов марно.
“Виставкою задоволені, — зазначає директор департаменту виробничої та комерційної діяльності Корпорації “Енергоімпекс-Україна” Валентин Кравченко. — На виставці представлено широкий спектр устаткування, яке є основою виробництва. Серед вад відзначив би брак покажчиків за напрямами діяльності, дещо хаотичне розташування фірм, невирішеність питання з подоланням мовного бар’єру”.
Конкретизувати взаємини між продавцями та споживачами, вочевидь, покликана поїздка на склади сільськогосподарської техніки, що її невдовзі планує організувати ЗАТ “Центр ділових поїздок”.
Про особливості цьогорічної поїздки української делегації на RESALE та дальші проекти розповідає директор ЗАТ “Центр ділових поїздок” Микола Козлик.
— Ми займаємося цією роботою вже чотири роки. Починали з невеликих груп. Цього року виставку RESALE через нашу фірму відвідали 110 осіб, що вдвічі більше порівняно з минулим роком. Це яскраво свідчить про зростання інтересу до техніки. що була в ужитку. Більшість із наших клієнтів задоволені участю в цьому заході. Так, один із вітчизняних сирзаводів зекономив завдяки відвіданню Нюрнберга близько $200 тис. Крім того, особливістю цьогорічної нашої роботи на виставці було те, що вперше ми мали власний стенд. До того ж розмова з організаторами виставки свідчить про те, що вони мають значний інтерес до України й робота з нами триватиме. У наших планах — проведення міжнародної конференції щодо становлення в Україні цивілізованого ринку обладнання, яке було в ужитку. Зазначу, що велику всебічну підтримку нам надали УСПП і особисто Анатолій Кінах, а також Спілка малих, середніх та приватизованих підприємств на чолі з Юрієм Єхануровим.
Ми переконані, що зарубіжний “секонд-хенд” для українського виробника є непоганою альтернативою, адже подеколи певне обладнання або не випускається в Україні, або не може задовольнити споживача ані якістю, ані ціною. Щодо результатів виставки RESALE-2001 саме в сільгоспаспекті, то є попередні домовленості щодо придбання чотирма українськими фірмами комбайнів і однією — тракторів. Впевнений: для українських сільгосппідприємців небезкорисним буде відвідання складів із німецькою сільгосптехнікою, що була у вжитку. З огляду на це невдовзі, наприкінці червня —на початку липня, ми плануємо зібрати групу із керівників агропідприємств, щоб провести їх по складах, на яких зберігається від 5 до 8 тис. одиниць техніки та обладнання. Плануємо за тиждень об’їхати три-чотири великих склади у Німеччині. Ми зі свого боку готові допомагати й у перекладах, і в юридичній, візовій підтримці тощо. Відвідання складів із сільгосптехнікою плануємо зробити повсякчасним. Крім того, ми з нашими партнерами працюватимемо над створенням таких фінансових схем, які уможливили б придбання “беушної” техніки для фермерів середніх статків, щоб в результаті липневої поїздки придбана техніка встигла прислужитися нашим сільським трударям вже цього сезону. Крім того, хочемо зробити постійно діючу інформаційну структуру, адже переконані, що немає в Україні жодного господарства, де б не була потрібна техніка, що була у вжитку.
Якщо отримаємо потрібну допомогу від державних структур, то ми хотіли б зробити постійно діючу виставку зарубіжного “секонд-хенду” в Україні, адже інтерес до такої техніки значний у всьому світі. Ставимо за мету задовольнити не тільки українського, а й назагал пострадянського споживача, що, на нашу думку, могло б сприяти розвиткові кооперації між господарствами України, Російської Федерації, Казахстану тощо. Однак це дуже складне і трудомістке завдання. Ми завжди відкриті для співпраці. Чекаємо на відповідні пропозиції з регіонів. Маємо вже підтримку від “Украгропромбіржі”, а також Міністерства аграрної політики та особисто заступника міністра Валентина Яковенка. Плекаємо надію, що наша мета — створення Центру технологічного забезпечення українського виробника — все-таки буде досягнута.
Крім того, хочу зазначити, що ми є українськими партнерами німецької компанії ДЛГ, яка організовує славнозвісні сільськогосподарські виставки у Ганновері. Восени цього року ми плануємо організувати виїзд української делегації на виставку “Агрітехніка” (13—17 листопада). Також дуже добрі взаємини у нас налагодилися із виставковою організацією з австрійського міста Велс. Надалі у планах — організація відвідання сільськогосподарських виставок у цьому потужному з огляду на розвиток бізнесу регіоні.
Зі свого боку хотів би запевнити, що цьогорічні скарги, що здебільшого стосувалися невеликої кількості перекладачів, які супроводжують групу, будуть надалі враховані й наступного року їхня кількість відчутно збільшиться.
v v v
Ми залишали Німеччину у піднесеному настрої. У діловому аспекті поїздка виправдала сподівання. Матимуть перспективу зв’язки, встановлені й безпосередньо між українськими учасниками виставки. Для вишуканих архітектурних шедеврів Нюрнберга і Відня, німецького бурштинового повноводдя з неповторними баварськими сардельками, альпійського чистого повітря і казок віденського лісу завжди знайдеться куточок у нашій пам’яті.
Олексій Рижков

Интервью
Rebiyar1
Сегодня наш собеседник - Антуан Ребийар, бизнес-директор New Holland Agriculture в Украине, Молдове, странах Балтии и Финляндии. Он живет и работает в Украине уже более четырех лет, впрочем, для
Ореховодства остается едва ли не самым прибыльным направлением садоводства
Интерес к ореховодству как к прибыльному бизнесу растет. Об особенностях этого сегмента рассказывает директор Института орехоплодных культур Виталий Радько.  

1
0