Спецможливості
Новини

Репутація агрохімічної галузі України

07.09.2009
1177
Репутація агрохімічної галузі України фото, ілюстрація

В минулому номері "Пропозиції" (№8, 2009) ми навели статтю компанії Reputation Capital Ukraine щодо значення репутаційного капіталу для діяльності компаній. Компанія Reputation Capital Ukraine на замовлення соціально-інжинірингового агентства "Гайдай.ком" і компанії "Альфа-Хімгруп" провела дослідження репутації агрохімічної галузі України, використовуючи методику системи Rep TrakTM міжнародної організації Reputation Institute.

В минулому номері "Пропозиції" (№8, 2009) ми навели статтю компанії Reputation Capital Ukraine щодо значення репутаційного капіталу для діяльності компаній. Компанія Reputation Capital Ukraine на замовлення соціально-інжинірингового агентства "Гайдай.ком" і компанії "Альфа-Хімгруп" провела дослідження репутації агрохімічної галузі України, використовуючи методику системи Rep TrakTM міжнародної організації Reputation Institute.

Мета та методологія
дослідження
Проводячи дослідження, організатори мали на меті:
1) проаналізувати фактори, які впливають на репутацію компаній агрохімічної галузі;
2) визначити чинники, які впливають на формування довіри до "брендових" і "генеричних" препаратів.
Крім того, аналізувалися чинники, що впливають на співпрацю з компаніями - виробниками ЗЗР.
У процесі дослідження використовували методологію Rep TrakTM  організації Reputation Institute (див. "Пропозиція", №8, 2009), яка дала змогу не лише виміряти рівень репутації певної компанії, а й визначити структуру репутації.
У дослідженні взяли участь 43 керівники вищої та середньої ланок великих агрохімічних компаній з 8 регіонів України (Київ, Львів, Рівне, Сімферополь, Суми, Миколаїв, Дніпропетровськ, Тернопіль).
Під час глибинних інтерв'ю респондентам пропонували оцінити ключові тенденції в агрохімічній галузі, а також оцінити репутацію п'яти найбільших компаній, які працюють на цьому ринку.
Опрацювання отриманої інформації дало змогу визначити основні загальні тенденції у контексті репутації галузі очима однією з зацікавлених груп - компаній, які активно працюють на ринку, а також отримати узагальнену структуру репутації найбільших компаній, яких оцінювали під час дослідження.

Довіра до "брендових" і "генеричних" препаратів
Ось як опитані керівники підприємств агрохімічної галузі України бачать переваги та недоліки "брендових" і "генеричних" препаратів.
Основні висновки дослідження
Репутація агрохімічної галузі України виявилася двоякою через низку причин:

  • в Україні відсутнє власне виробництво пестицидів, через що мова йде, радше, про ринок продажу ЗЗР, а не галузь, як таку;
  • ключовою тенденцією на ринку протягом останніх кількох років є його динамічне зростання в середньому на 20-30% за сталого формування великих агрохолдингів. Через фінансову кризу можливим є уповільнення цього процесу;пошук шляхів скорочення витрат на ЗЗР може вплинути на вимоги (в бік зниження) щодо їхньої якості. Через відсутність в Україні дієвої системи контролю за реєстрацією препаратів на ринку з'являється низькоякісна продукція;
  • в Україні відсутні комплексні державні програми підтримки сільського господарства;
  • відсутність чітких правил взаємодії між компаніями-дистрибуторами, наприклад, відсутність загальноприйнятних форм і правил поведінки на ринку призводить до розвитку "неринкових" форм конкуренції, таких як демпінг, свідоме зниження якості продукції тощо. Подібні дії негативно впливають на довіру кінцевих споживачів до дистрибуторів у цілому;
  • на ринку присутня велика кількість фальсифікатів, що має вкрай негативний вплив на роботу всіх дистрибуторів і на репутацію галузі;
  • негативний вплив на формування галузі створює дефіцит кваліфікованих кадрів.

Таким чином, в Україні склалося неоднозначне ставлення до агрохімічної галузі. Поруч із динамічним зростанням ринку останніми роками можна констатувати фактичну відсутність інфраструктурних ініціатив, спрямованих на формування та розвиток галузі (наявні профільні асоціації  і комітети, на думку респондентів, не повною мірою виконують свої функції), а також тенденцій до створення загальних, зрозумілих всім правил взаємовідносин.

За додатковою інформацією звертайтеся до Олега Кершиса, директора практики досліджень Reputation Capital/RI Ukraine:
тел.:     +38 (044) 222-80-46
    +38 (044) 222-80-47
    +38 (067) 232-59-75
e-mail: o.kershis@reputationcapital.org

Попередня стаття
Наступна стаття

Інтерв'ю
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0