Спецможливості
Статті

Реінкарнація бердичівського комбікормового

05.06.2008
1063
Реінкарнація бердичівського комбікормового фото, ілюстрація
У Бердичеві, що на Житомирщині, нинішнього року після тривалого простою знову почав виробляти продукцію місцевий комбікормовий завод. Сталося це завдяки інвесторові — ТОВ “Агрохолдинг “Бердичівський”, — який вдихнув у підприємство нове життя. З директором агрохолдингу Віталієм Наліжитим пропоноване інтерв’ю.

— Наразі піднесення тваринницької галузі є дуже актуальним питанням. Його вирішення залежить від цілої низки факторів, зокрема, наявності цілеспрямованої державної аграрної політики, функціонування системи товарообміну на сільськогосподарському ринку, доступності дешевих кредитів, налагодження повноцінних зв’язків між виробниками зерна, його переробниками, виробниками комбікормів і кінцевими споживачами. Робота нашого підприємства теж підпорядкована інтересам тваринництва: ми виробляємо комбікорми. Цей продукт покликаний забезпечувати максимально повноцінні раціони годівлі сільськогосподарських тварин, а отже, від нього значною мірою залежать надої молока, виробництво м’яса, яєць, риби.


— Наскільки успішно розвивається ваше підприємство? Адже відомо, що вітчизняне комбікормове виробництво останніми роками зійшло майже нанівець.
— До розвалу вітчизняної комбікормової галузі доклало руку дуже багато чиновників різного рівня, які крали як оптом, так і вроздріб, розбазарювали кредитні кошти, ламали й розпродували підприємства на металобрухт, розпоряджалися державним майном як своїм, продавали його родичам і знайомим для перепродажу і короткострокової наживи, але тільки не для роботи. Внаслідок такої діяльності практично вся галузь була зруйнована і перетворена на збиткову.
Усі зазначені тенденції нам довелося відстежити на прикладі колишнього ВАТ “Бердичівський комбікормовий завод”. Підприємство, яке виробляло близько 300 тонн  комбікормів на добу, мало унікальне устаткування, під’їзні колії, складські й виробничі приміщення, за останні п’ять років повністю розікрали і перетворили на банкрута з багатомільйонними боргами і величезним смітником на території. А майно за борги перейшло у власність кредиторів.
Навесні 2004 року наш Агрохолдинг ризикнув і викупив залишки майна колишнього ВАТ “Бердичівський комбікормовий завод” у нових власників. Та спадщина, яку ми одержали, змусила нас працювати доволі інтенсивно, адже найменше зволікання могло призвести до повного руйнування заводу: обвалення даху, затоплення приймального цеху тощо. На заводі практично не було жодної справної системи або лінії. Протягом кількох місяців ми виконали величезний обсяг робіт, що дало змогу відродити систему збереження сировини й готової продукції, відремонтувати обладнання і приміщення, відновити комунікації та під’їзні колії. У серпні-вересні підприємство розпочало заготівлю сировини й успішно з цим впоралося. Тепер виробляємо комбікорм.


— Чи задовольняє споживачів якість вашої продукції?
— Нині підприємство відновлює репутацію та ім’я, які через наших попередників були практично втрачені. Ми зіткнулися з тим, що комбікорми, які виробляли на заводі під час тотальних крадіжок сировини, готової продукції та її складових, не відповідали жодним нормам або загальноприйнятим цивілізованим критеріям, властивим для нормального бізнесу. Тому продукція була низькоякісною, і покупець від неї відвернувся. Ми говоримо про це відкрито, бо впевнені, що це проблема не тільки нашого підприємства: з цим стикаються практично всі, хто хоче відродити виробництво, повернути довіру клієнтів, випускати якісну продукцію. Якщо ми не будемо про це говорити, то не зможемо позбутися комплексу неповноцінності. Нам треба сказати і зробити все належне, щоб покінчити з цим раз і назавжди.
Нині наше головне кредо — якість. Одержання якісної продукції можливе тільки за наскрізного й об’єктивного контролю на всіх етапах заготівлі сировини, переробки й виробництва продукції, її реалізації. Водночас із відродженням і модернізацією виробництва ми відновили працездатність нашої лабораторії, провели її державну сертифікацію, ввели постійно діючу систему моніторингу на підприємстві. Система моніторингу і контролю якості починається на етапі приймання сировини і закінчується відвантаженням готової продукції. Створена база даних дає нам можливість відстежувати всі партії сировини та готової продукції, а отже, відповідати перед своїми покупцями і за реалізований товар, і за кінцевий результат відгодівлі тварин у цілому.


— Яким чином на підприємстві формують асортимент вироблюваної продукції?
— Відновивши виробничі потужності, ми встановили комп’ютерну систему підбору рецептур і запровадження їх у виробничий процес, поліпшили умови зберігання і відпуску готової продукції. Тож тепер підприємство спроможне виробляти практично весь спектр гранульованих і розсипних комбікормів для ВРХ, свиней, птиці, кролів, риби. Крім того, під нашим фірмовим брендом “Бердичівські продукти” ми налагодили виробництво різних крупів, гранулювання висівок.
З огляду на тенденції ринку ми звернули увагу і на приватного споживача, для задоволення потреб якого розробляємо спеціальну серію комбікормів у дрібній упаковці. Їх реалізовуватимуть через мережу магазинів і супермаркетів.
Ми розробили систему виконання замовлень різних обсягів. У цілому ведемо доволі гнучку політику, і визначальними у ній є відносини із замовником і якість продукції. Наше підприємство відкрите для чесного і прямого діалогу з будь-яким постачальником або замовником, і ми розраховуємо на взаємність.
На закінчення хочу зазначити, що сільськогосподарський бізнес — справа доволі ризикована, але, як доводить світова практика, і прибуткова. Однак зиск від неї буде тоді, коли професіоналізм і чесне ставлення до справи на кожному з етапів супроводжуватимуться турботою держави про свого виробника, коли  законодавча база захищатиме внутрішній  ринок, коли ми всі будемо зацікавлені в розвитку своєї країни, в зростанні достатку наших рідних і близьких.

Інтерв'ю
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее
На сьогодні органічне виробництво — це один із пріоритетних напрямів і перспективний бізнес для розвитку малого фермерства в нашій державі. З-поміж них — фермерське господарство «Дона Олексія Пилиповича», очільник якого хоче не тільки... Подробнее

1
0